Going. | Invisible Maps - Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Spotkanie wokół fotograficznej publikacji pt. ?Niewidzialne Mapy? (?Invisible Maps?) będzie wyjątkową okazją do spotkania z jej twórcą - Andrzejem Kramarzem oraz z Dariuszem Czają - autorem towarzyszącego książce tekstu.
To niezwykle intensywne wizualnie wydawnictwo pełne jest znaków, śladów i symboli, bez wyraźnych wskazówek do ich odczytania. ?(?) fotografie uparcie bronią dostępu do siebie, nie pozwalają na łatwą i niekonfliktową lekturę. Prowokują natomiast do snucia własnych narracji, do konstruowania własnych ciągów dalszych. Staramy się na różne sposoby uspójnić (czasem na siłę) oglądane wizerunki, sprawić, by te rebusy zaczęły do nas mówić. Konstruujemy więc własne opowieści, wewnątrz których widzialne zaczyna przyoblekać się w sensowny komunikat (albo tak nam się wydaje..)? - pisze Czaja w swoim tekście.
Spotkanie będzie być może jedną z niewielu okazji, kiedy artysta opowie historię tych fotografii. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Czytelnią Sztuki | Muzeum w Gliwicach - wydawcą książki ?Invisible Maps?.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej