Going. | Ben Caplan & The Casual Smokers - Cafe Kulturalna

Ben Caplan & The Casual Smokers

22:00 | Piątek, 29 stycznia 2016
Cafe Kulturalna

Koncert

25 zł

25 zł

Ben Caplan & The Casual Smokers, szalony brodacz z zespołem po kilku latach znów w Kulturalnej!

? Partnerem koncertu jest Front Row Heroes, organizator Green ZOO Festival i jego zimowej edycji, w ramach której Ben Caplan wystąpi dzień później w Krakowie.

? BEN CAPLAN
Charyzmatyczny zaklinacz i niszczyciel pianin. Szaleniec i szczery poeta. Poruszyciel delikatnych akordów, miłośnik pogiętych i połamanych melodii. Bena Caplana nie sposób zaszufladkować. Wydał zaledwie dwa studyjne albumy, a już podbił serca ludzi w wielu krajach, w których koncertował ? od Australii przez Europę po rodzimą Amerykę Północną. Fakt ów nie powinien dziwić, bo to zjawiskowa postać, z wielką brodą i nieujarzmioną grzywą nie mniej uderzającymi niż tworzone przez niego dźwięki. Towarzyszące występom Caplana surowe i wielowarstwowe tony przecinają zatłoczone sale, a potężny głos grzmi mocniej niż hałaśliwe tłumy ? tak, że nawet czasami mikrofon wydaje się być tu zbędny. Nie dajcie się jednak zwieść ? kiedy Ben przykuje Waszą uwagę, potrafi o naszym niewdzięcznym świecie piękne melodie wręcz wymruczeć.

Czerpiący w sporym stopniu ze wschodnioeuropejskich i żydowskich tradycji folkowych artysta wykorzystuje te ?starsze? muzyczne wrażliwości i przeplata je z inspiracjami, które płyną prosto z jego włochatego serca. Takich opowieści jeszcze nie słyszeliście ? są często rozedrgane i mroczne, jak gdyby odbijał w trzymanym przez siebie lustrze ciemniejszą stronę rzeczywistości. Śpiewa o tej właśnie brzydocie i pokazuje, jak często potrafi ona leżeć u korzeni rzeczy wzniosłych.

Jego nowy album ?Birds with Broken Wings? wybucha dźwiękami zarówno tradycyjnymi, jak i na wskroś nowoczesnymi. W nagraniu płyty uczestniczyło ponad 30 muzyków grających na jeszcze większej ilości instrumentów i odnajdujących za ich pomocą akustyczne impresje ze
wszystkich zakątków świata. Są to często niezbadane jeszcze tereny, na które Ben Caplan wyprowadza nas z charakterystycznym dla siebie przytupem. Dajcie się porwać.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej