Going. | Adoracja słodyczy - warsztaty - Zachęta

Adoracja słodyczy - warsztaty

18:00 | Środa, 14 stycznia 2015

Zachęta

Inne

Free

Free

Warsztaty dla dorosłych z Dorotą Podlaską towarzyszące wystawie ?Adoracja słodyczy?

[ obowiązują zapisy ]

Lunch box dla doktora Jekylla i pana Hyde?a

Na wystawie pojawiają się różnorodne produkty spożywcze. Smak rzadziej niż inne zmysły angażowany jest przy percepcji sztuki współczesnej, a przecież jedzenie pozostaje źródłem silnych emocji i niesie ze sobą różnorodną symbolikę. W czasie warsztatów przeanalizujemy wystawę za pomocą przymiotników określających smak, które oddziałują na nas mocniej niż inne określenia, np. ?słodki? jest bardziej nośny niż ?miły?. Użyjemy też zmysłu dotyku i naszej wyobraźni, żeby przygotować pudełka lunchowe dla dobrego doktora Jekylla i złego pana Hyde?a.

Zbyt duża ilość słodyczy jest niezdrowa i może nas od tego zemdlić. Słodycz wydaje się najbardziej interesująca dopiero skontrastowana z goryczą. Warsztaty oparte o przeciwieństwo tych dwóch smaków zostały zainspirowane postaciami doktora Jekylla i pana Hyde?a, które są synonimem podwójnej osobowości i płynnego przechodzenia od dobra do zła.

Dorota Podlaska ? (1963), malarka, autorka instalacji i interwencji artystycznych, projektuje książki i wydawnictwa. W sztuce podejmuje często tematy związane z życiem prywatnym. W jej malarstwie szczególnie istotny jest sposób prezentacji: artystka konstruuje obiekty i instalacje z obrazów, co podkreśla ich narracyjny charakter.

Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy również osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu. Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy i przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością wzroku.

obowiązują zapisy: tel. 22 556 96 51, informacja@zacheta.art.pl
liczba miejsc ograniczona

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej