Going. | Cygan. Poemat Romski - Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu zapraszamy na spektakl na podstawie książki ?Tsigan. The gypsy poem? autorstwa Cecilii Woloch.

Cecilia Woloch to wielokrotnie nagradzana pisarka i poetka amerykańska, wykładowczyni Uniwersytetu Południowo-Kalifornijskiego (USC), autorka tomów Carpathia (2009), Late (2003), Sacrifice (1997), która w swojej poezji odnosi się do wątków historii własnej rodziny: pochodzących z Karpat Romów.

Spektakl ?Cygan. Poemat Romski? to osobista, liryczna opowieść o podróży w poszukiwaniu tożsamości, o pamięci przodków wplecionej w historie wojennej traumy. Opowieść wypełniona muzyką i tańcem odkrywająca bolesne wątki społecznej stygmatyzacji Romów. Opowieść, która jest przejmującym świadectwem kulturowego i historycznego dziedzictwa Romów.

Przedstawienie na podstawie książki ?Tsigan. The gypsy poem? to także dumne, oparte na wcześniejszej działalności badawczej Cecilii Woloch świadectwo, wzbogacone o muzykę i taniec, tworzące wyśmienite przedstawienie muzyczno-teatralne.

Wydarzenie w jęz. angielskim z tłumaczeniem na jęz. polski.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej