Going. | Michał Wróblewski Trio - Pardon, To Tu

Michał Wróblewski Trio

20:30 | Niedziela, 18 stycznia 2015

Pardon, To Tu

Koncert

25 zł

25 zł

Na naszym drugim styczniowym koncercie będziemy mieli zaszczyt gościć wybitnego pianistę, kompozytora Michała Wróblewskiego wraz z kontrabasistą Michałem Kapczukiem i perkusistą Sebastianem Kuchczyńskim. Ostatnią płytę 'City Albums' uważamy za nadzwyczajne dzieło współczesnego jazzu i tym bardziej się cieszymy ze będziemy mieli okazje ja usłyszeć na żywo na naszej scenie. Zapraszamy!

Michał Wróblewski ? fortepian
Michał Kapczuk - kontrabas
Sebastian Kuchczyński - perkusja 

Michał Wróblewski 
pianista jazzowy, kompozytor pochodzący z Gorzowa Wlkp. Absolwent wydziału jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. 

W grudniu 2010 roku zadebiutował ze swoim własnym Trio, zdobywając I. nagrodę na konkursie młodych zespołów jazzowych "Jazz Juniors" w Krakowie i nagrywając debiutancki album zatytułowany "I Remember". 

Współpracował i współpracuje m. in. z: Terence?m Blanchardem, Polską Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach (NOSPR), Orkiestrą Polskiego Radia Amadeus pod dyr. Agnieszki Duczmal, Daną Hawkinsem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Miśkiewiczem, Maciejem Obarą i innymi.

Jego autorskie albumy "I remember" i "Jazz i Orkiestra" - około godzinna suita na kwartet jazzowy i orkiestrę symfoniczną odniosły sukces na rynku polskim i japońskim. Album "Jazz i Orkiestra" zdobył miano "Jazzowej płyty roku" w Polskim Radiu Trójka. Był również dystrybuowany wśród prenumeratorów Jazz Forum w październiku 2013 r.

Najnowszy album Michała "City Album" mający swoją premierę 25 sierpnia 2014 w Japonii (Gats Production Ltd.) oraz 13 września w Polsce (Fonografika) to projekt pod patronatem Polskiego Radia Trójka oraz Instytutu Adama Mickiewicza.

Obecnie pracuje nad muzyką do swojego najnowszego projektu, który nagrywał będzie z Terence?m Blanchardem w Nowym Jorku w lutym 2015r.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej