Going. | aFrykasy Roku - Cafe Kulturalna

Fundacja ?Afryka Inaczej" zaprasza na 5., jubileuszowe aFrykasy Roku. Wręczenie nagród, przyznawanych przez Fundację ?Afryka Inaczej" osobom związanym ze światem mediów, kultury i nauki, działającym na rzecz promocji tematyki afrykańskiej i dialogu polsko-afrykańskiego w Polsce, a potem koncert i impreza w afrykańskich rytmach. To wszystko, 23 stycznia 2015 roku, w warszawskim Klubie Cafe Kulturalna. Startujemy o g. 20.

Fundacja ?Afryka Inaczej" powstała po to, aby mówić o Afryce inaczej niż każą nam stereotypowe wyobrażenia na temat tego kontynentu, upowszechniane w mediach i kulturze masowej - tłumaczy ideę nagrody Mamadou Diouf. - Dlatego postanowiliśmy wyróżnić tych, którzy mówią, myślą bądź piszą o innej Afryce, tej rzeczywistej, gdzie obok smutku jest miejsce na radość. O Afryce, gdzie żyją ludzie.

Tegoroczne aFrykasy zostaną przyznane w trzech kategoriach: media, kultura i nagroda specjalna.

W poprzednich latach laureatami nagrody byli m.in. Wojciech Jagielski, Marcin Meller, Monika Olejnik, Jerzy Haszczyński, Adam Leszczyński, Wojciech Karpieszuk, Michał Zichlarz, Ambasada USA w Warszawie, Komenda Główna Policji.

W tym roku wręczeniu nagród będzie towarzyszył koncert grupy muzycznej Senegambia Duo: Buba & Mamadou, na saksofonie gościnnie zagra Grzegorz Rytka.
Po koncercie tradycyjnie odbędzie się afterparty aFrykasy Sun System, czyli Grajek Krawiec i DJ Mamadou, na gongach zagra Michał Skubaniec.
To Grajkowi Krawcowi zawdzięczamy nazwę nagrody.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej