Going. | Targi niezależnych wytwórni - Plac Defilad

Targi niezależnych wytwórni

14:00 | Sobota, 21 czerwca 2014

Plac Defilad

Impreza

Free

Free

Lineout.pl x Plac Defilad prezentują: III Targi Niezależnych Wytwórni

Druga odsłona imprezy w lutym pokazała ogromne zainteresowanie tą inicjatywą, a sam lokal Cafe Kulturalnej wręcz pękał w szwach. Na nadchodzącej edycji imprezy Targi będą okupować przestrzeń wspaniałego Placu Defilad.

Podczas Targów swoje wydawnictwa zaprezentują:

1. BDTA
2. Bocian Records
3. Bołt Records
4. Crunchy Human Children
5. Dunno Recordings
6. Eter Records
7. Gusstaff Records
8. FYH! Records
9. Jasień
10. Lado ABC
11. Latarnia Records
12. Mik Musik
13. Monotype
14. Music Is The Weapon
15. Pardon, To Tu
16. Pawlacz Perski
17. Prezes Records
18. Requiem Records
19. Sangoplasmo
20. Side One
21. U Know Me Records
22. Wounded Knife

O 16 zapraszamy na panel dyskusyjny, w którym wezmą udział:

- Bartek Chaciński (Polityka)
- Marcin "Groh" Groszkiewicz (U Know Me)
- Dominika Węcławek (Monotype)
- Michał "Borek" Borkiewicz (Powiększenie/Plac Zabaw)
- Michał Turowski (BDTA)
- Andżelika Kaczorowska (Rwa/Screenagers)

Panel moderuje Mateusz Mondalski z serwisu Lineout.pl.

Usłyszycie też kilka występów na żywo:

Wilga to trójmiejski zespół, który bardzo szybko nabył umiejętność tworzenia zwiewnych, a jednocześnie bogato zaaranżowanych i niebanalnych piosenek. W krótkich singlowych formach muzycy łączą brzmienie gitar, perkusji i subtelnej elektroniki, tworząc pomysłowe i chwytliwe kompozycje, czerpiące z dokonań Grizzly Bear, Touchy Mob czy rodzimego Kristen. Grupa kontrastuje ze stereotypem gitarowego zespołu ? wiedzą jak minimalistyczne gitary osadzić w chwytliwym rytmie, tworząc z jednej strony frapujące rockowe kawałki instrumentalne, z drugiej emocjonalnie brzmiące ballady.

Jakub Lemiszewski kojarzony jest głównie jako gitarzysta takich składów jak Graveyard Drug Party, Social Cream czy Bambong. Obecnie muzyk z Poznania skupia się na solowych poszukiwaniach zorientowanych wokół internetowej psychodelii i dekonstrukcji dźwięku. Czasem grywa hałaśliwe improwizacje, ale ostatnio znacznie bardziej pochłaniają go komputery i sample.

Souvenir de Tanger to projekt Wiktora Milczarka dla znudzonych Europejczyków. W lutym tego roku nakładem wytwórni BDTA ukazała się jego debiutancka płyta. To niezwykła pocztówka dźwiękowa wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Fantomy i halucynacje.

?? ?????? to projekt bez określonych ram stylistycznych. Trzaski, elektroniczne bity, gitary, field recording, wirtualne instrumenty i śmieciowe sample odnalezione w zapomnianych warstwach logicznych dysku twardego.

Pokusa Jesteśmy najlepsi - jesteśmy najlepszym zespołem z najlepszymi instrumentalistami i najlepszym sprzętem. Mamy najlepsze dziewczyny i najlepsze samochody i najlepiej improwizujemy. I nie obowiązują nas standardy. I za nic mamy gusta. I nie obchodzą nas rezultaty. Jesteśmy najlepsi bo po nas nie ma nic a przed nami tłumy. Jesteśmy najlepsi bo to wszystko kwestia wiary.

Na miejscu będziecie mogli zakupić magazyn o muzyce współczesnej Glissando oraz warszawskie ziny Skin Yard i Rwa.

Oficjalne afterparty: DJ sety od 22 w Cafe Kulturalna

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej