Going. | Extra - Klubokawiarnia Towarzyska

Zapraszamy do Klubokawiarnia Towarzyska na ekstra koncert!

Sad popowa grupa Extra zadebiutowała w listopadzie 2014 roku, singlem ?Wyjechać? i klipem, który po kilku dniach miał już ponad 40 tys. odsłon na Youtube. "Wyjechać" jest zwiastunem płyty, na której znajdzie się dziesięć utworów.

EXTRA to smutne piosenki elektroniczne, do których część tekstów napisał Grzegorz Uzdański, autor strony ?Nowe wiersze sławnych poetów?. To jeden z niewielu zespołów krajowych, który śpiewa tylko po polsku, a aranżuje po amerykańsku, czerpiąc z najnowszych post-pitchforkowych wzorców. Najpewniej gdyby Neon Indian i Frank Ocean byli Polakami, to brzmieliby jak EXTRA.

Teledysk ?Wyjechać? został nagrany metodą "zrób to sam", jednym 4-minutowym mastershotem. Aby nagrać klip, grupa partyzancko zamknęła na godzinę ulicę Emilii Plater w centrum Warszawy.

Zespół nie chce być ?polskim? czymkolwiek, jego ambicją jest naginanie kanonu Trójki do nieoczekiwanych przez Grzegorza Hoffmana i Marka Niedźwieckiego nowych granic.

After po koncercie rozkręcą Cool For Cats.
"Ona lubi budyń i ładnie się ubierać. On woli piwo i ma dziurawe spodnie. Ich sety to połączenie słodkiego popu i girlsbandów z lat 60. z brudnym garażem, dzikim rock'n'rollem i tym co przyniesie los..."

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej