Going. | Maciej Obara / Dominik Wania - Klub Kultury Saska Kępa

Maciej Obara / Dominik Wania

19:00 | Wtorek, 20 stycznia 2015

Klub Kultury Saska Kępa

Koncert

20 zł

20 zł

Maciej Obara / Dominik Wania Duo w ramach "Cały ten jazz!"

"Cały ten jazz!"

Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale - co równie ważne - także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie.
Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.
Cykl "Cały ten jazz! LIVE!" podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu.

Maciej Obara
Jeden z najbardziej kreatywnych saksofonistów nowej sceny jazzowej. Już podczas studiów założył własny zespół, który szybko ugruntował swoją pozycję w środowisku artystycznym. Istotny wpływ na kształt twórczości Macieja Obary miała jego współpraca z Tomaszem Stańko: ?Tomasz Stanko Special Project? oraz New Balladyna Quartet. Najnowszym projektem Obary jest współpraca z wybitnym pianistą Dominikiem Wanią.

Dominik Wania
Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Walk Away, Marcus Miller, Eric Ma-
rienthal, Joey Baron, Anders Jormin, Lee Konitz, Dave Fiuczynski Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Nguyen Le, Gary Thomas, Monika Maria Marzeclyn Mazur. Uczestniczy także w projektach z muzykami młodego pokolenia: Maciej Obara International Quartet, Noise Trio (elektronika z elemementami jazzu).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej