Going. | Bartek Dzikowski - Fawory

Bartek Dzikowski

20:00 | Czwartek, 22 stycznia 2015

Fawory

Koncert

10 zł

10 zł

Muzyka Bartka Dzikowskiego to podróż w blues - folkowym stylu rodem z USA.

Artysta czerpie z dobrych źródeł. Stroni od syntetyczności współczesnych trendów.
Włoski portal bluesowy Bluestime.it, porównuje go do mistrzów amerykańskiego brzmienia "west-coast" - James'a Taylor'a i Carole'a King'a. Natomiast belgijski rootstime.be pisze o jego piosenkach, jako o łatwo wpadających w ucho i wymienia, aż siedem ulubionych tytułów piosenek z płyty, nazywając je na przykład, ?przejmująco pięknymi?.

To nie wszystkie pozytywne recenzje Dzikowskiego. Płyta "Traveling Soul", jeszcze przed premierą została zauważona w USA.
Kultowy magazyn i portal NODEPRESSION.COM, zajmujący się muzyką "roots", opublikował na pierwszej stronie dwie piosenki Dzikowskiego, a jedna z nich została oceniona na cztery z pięciu możliwych gwiazdek.

Nic zatem dziwnego, że zaraz po ukazaniu się nagrań, płytę "Traveling Soul" docenili i zaprezentowali na antenie tak znani redaktorzy, jak Jan Chojnacki z radiowej Trójki, Wojciech Mann - który zaprosił Bartka do swojego show w TVP2, czy też redaktor Przemek Draheim z Polskiego Radia PiK, a zarazem redaktor naczelny portalu BLUES.PL. Również na antenie radia Gdańsk, na stałe zagościł utwór "Trouble Trouble", który był zwiastunem tego wydawnictwa. Utwory z płyty doceniane są też przez redaktorów prowadzących audycje o muzyce country.

Równie dobre wieści przyszły z Finlandii. Portal BLUES-FINLAND.COM pisze:
?The Beatless są zdecydowanie jedną z inspiracji Dzikowskiego. Na krążku słychać echa kawałków ?Norwegian Wood? i ?While My Guitar Gently Weeps? kwartetu z Liverpoolu?.
?Dzikowski jest dobrym piosenkarzem, świadomym możliwości swojego wokalu. Wykazuje się talentem także jako kompozytor. Szczególnie fajne rozwiązania można znaleźć w melodiach utworów, jednak największa siła tkwi w umiejętności tworzenia nastrojów.?

Dziennik Bałtycki pozytywnie o płycie w kilku wydaniach: ?Na muzycznym niebie, pełnym wybuchających niczym supernovy kolejnych, sezonowych artystów, Bartek Dzikowski wyróżnia się jako jasny punkt, który wkrótce naprawdę może zaskoczyć. O nieprzeciętnych umiejętnościach Bartka świadczy jego debiutancka płyta ?Traveling Soul?. Płyta to zaklęta w 12 utworach mieszanka folku, bluesa, rocka. Album otwiera "Girl Your Soul Is Gone". Mocno amerykański, zadziorny, odrobinę nonszalancki wokalnie, ale przede wszystkim absolutnie szczery. Owa nonszalancja to oczywiście atut, bo gołym uchem słychać w "Girl...", że śpiewanie jest dla Bartka czymś takim jak niedzielny spacer, a w konwencji, jaką przyjął, jego głos pasuje tam do każdego utworu jak gitara do Boba Dylana?.

Koncerty Dzikowskiego zadowolą nie tylko fanów folku i bluesa. Zdecydowanie domeną zespołu jest budowanie nastroju. Pomiędzy autorskie piosenki, artysta wplata covery.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej