Going. | Tomasz Sikora - Leica Gallery

Zapraszamy na pokaz slajdów i spotkanie autorskie z Tomaszem Sikorą.

Tomasz Sikora opowie o początkach swojej drogi artystycznej, pokaże fotografie ze swoich najważniejszych cykli i zdjęcia wcześniej niepublikowane, a także opowie o pracy nad projektem "Cztery pory roku", który można było zobaczyć w Leica Gallery Warszawa.


---
Tomek Sikora urodził się w 1948 roku w Warszawie. W 1968 roku zafascynował się ruchem hippisów, pożyczył profesjonalny aparat, żeby udokumentować pierwszy zjazd hipisów w Kazimierzu nad Wisłą i, ku zdziwieniu autora, tygodnik ?Perspektywy? przyjął materiał. Później pracował jako fotoreporter w tygodniku ?Perspektywy?, w roku 1977 stworzył projekt pisma ?Propozycje?, za który otrzymuje Grand Prix na Konkursie Złocisty Jantar w Gdańsku.


Stworzył projekt ?Alicja w krainie czarów?, który w 1980 roku zaprezentowany został na Biennale Młodych w Centrum Pompidou w Paryżu. Od tego czasu prace Tomka Sikory zaczęły pojawiać się w galeriach Europy i USA.


W roku 1982 Sikora wyjechał do Australii. Wykonał zdjęcia do kampanii reklamowych w USA, Singapurze, Australii, Nowej Zelandii, dla takich firm jak Intercontinental Hotels, Singapore Airlines, Levis i Reebok, Le Shirt, Sheraton, Tioxide oraz pisma ?Club 21?. Kampania dla Le Shirt przyniosła mu tytuł Fotografa Reklamowego Roku 1990 w Australii, Oceanii i Południowo-Wschodniej Azji.


W latach 1990 -2014 tworzy projekty, których ukonorowaniem jest ponad 50 autorskich wydawnictw, liczne wystawy w wielu krajach świata oraz albumy, między innymi: ?Behind the light?, ?Fancifull nights?, ?Ludzie z mojej dzielnicy?, ?Twarzowa kolekcja?, ?Nie do wiary, nie do pary?, ?Ziemia obiecana?, ?Moje Antypody?, ?Marocco??Mury mówią?, ?Minął rok? ?Przejrzystość rzeczy?, ?Alfons Skowronek ex-hibicjonista?.


Od kilku lat pomieszkuje w małej wiosce nieopodal Kazimierza Dolnego. Poruszająca bliskość wspaniałej natury zaowocowała opowiadaniem o czterech porach roku, wystawą "Cztery pory roku" w Leica Gallery Warszawa i wydaniem autorskiego albumu.Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącycm wystawie "Hot Shots 2014/15" w Leica Gallery Warszawa.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej