Going. | Plażowa sekcja miejska - Plażowa

Plażowa sekcja miejska

20:00 | Czwartek, 19 czerwca 2014

Plażowa

Impreza

Free

Free

Trzecie spotkanie z serii Plażowa Sekcja Miejska, podczas którego prezentowane są najciekawsze soundsystemy hip hopowe!

Tym razem grać będzie DJ Spox, a rymować Abel i Med MC

DJ Spox - Zaczynał jako didżej i producent hiphopowy w grupie Cisza i Spokój. Przez dwa lata jego turntablistyczne umiejętności pozwoliły mu być twarzą firmy Stanton. Blisko współpracował z czołówką freestyle'owego rapu w Polsce - Muflonem i Flintem. Nie cierpi monotonii, toteż wyrósł na uniwersalnego twórcę śmiało eksplorującego elektroniczne terytoria - znalazł się w projekcie PL Funky (obok The Phantoma czy Zeppy Zepa), wydał epkę pod szyldem fińskiego Top Billin, oficjalnie remiksował Novikę i Canblastera, zapraszały go zaś festiwale takie jak Open'er, Selector czy Live Music. Spox nie zapomniał przy tym o hip-hopowych korzeniach - w 2013 przygotował skrecze na płytę Wdowy, do Plażowej trafia natomiast niedługo po imprezach granych razem z 50 Centem i Snoopem!

Abel - Pochodzący ze Słubic raper dał się poznać dzięki grupie Smagalaz, od samego początku wyprzedzającej resztę sceny w kwestii brzmienia czy pomysłów. Po dwóch wspólnych, zaprezentowanych odpowiednio w 2006 i 2010 roku płytach, przyszedł czas na dojrzewający w swoim tempie materiał solowy. Tegoroczny, wydany w Wielkim Joł album "Ostatni sarmata" to przemyślana, osobista treść niesiona oryginalnym stylem w nowoczesnym, eklektycznym opakowaniu, potrafiącym czerpać zarówno z trapu, jak i muzyki ludowej. Zapraszany do współpracy przez Miuosha czy Sobotę raper łączy promocję doskonale ocenianego krążka z tour koncertowym u boku Tede, z którym przygotowuje odrębny projekt.

Med MC - Wiele lat musiało minąć zanim jeden z najbardziej cenionych hiphopowych dziennikarzy ujawnił się jako raper. Pochodzący z niewielkiego Gąsocina Med MC przeznaczył je na pracę nad własnym stylem, ukształtowanie odrębnego, uniwersalnego przy tym flow, poznawanie dyskografii kolejnych wykonawców do których mógł się odnieść. Wynikiem tych wysiłków okazała się wydana niezależnie płyta "Teraz albo nigdy", przekonująca synteza ostrych obserwacji i zabawy słowem. Tym samym koło się zamknęło: osoba pomagająca wyłonić talenty tej sceny w ramach akcji Młode Wilki Popkillera sama okazała się jednym z undergroundowych objawień 2014 roku.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej