Going. | Moriah / Sonia pisze piosenki - Klubokawiarnia Chmury

Moriah / Sonia pisze piosenki

20:00 | Sobota, 24 stycznia 2015

Klubokawiarnia Chmury

Koncert

10 zł

10 zł

Moriah Woods amerykańska songwriterka, autorka tekstów, kompozytorka, multiinstrumentalistka. Pochodzi z miasteczka Paonia w stanie Colorado. Urodzona w Montanie, jej matka jest skrzypaczką ojciec muzykiem rockowym. W wieku nastoletnim wyprowadziła się z domu by podróżować i grać z muzykami podziemnej sceny folk punka na ulicach Zachodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Po powrocie do rodzinnego Colorado, zajęła się pisaniem własnych utworów.

W grudniu 2013 ukazał się jej pierwszy album "Bring the Rain", który nagrała samodzielnie w domu. Płyta zawiera 10 kompozycji utrzymanych w stylistyce amekykańskiego folka lat dwudziestych.

Do Polski przyjechała w 2014 i tu mieszka i tworzy. Obecnie pracuje nad materiałem na kolejną solową płytę oraz pobocznymi projektami min. The Feral Trees.

Sonia Pisze Piosenki

Sonia Wąsowska pochodzi z Warszawy. Szerszej publiczności dała się poznać za sprawą songwriterskich wieczorków organizowanych w Klubojadalni Eufemia i, co przyszło chwilę później, występów przed duetem Lilly Hates Roses.

Razem z nimi koncertowała na terenie całej Polski, zwiedziła też Irlandię. Znalazła się w line upie tegorocznego Halfway Festival oraz Alter Fest..

26 czerwca ukazała się jej debiutancka epka ?Friends to lovers? Singlowy kawałek "movie Qoutes" miał swą premierę w audycji Offensywa w Radiowej Trójce.
Na płycie znajdują się cztery utwory utrzymane w folkowej stylistyce.

Mało jest w Polsce dziewczyn z gitarą. Jeszcze mniej, które swoimi piosenkami poruszają emocje. Sonia mówi, że inspiruje się głównie Cat Power i Laurą Marling. To bardzo dobre inspiracje, u nas - nie bójmy się tego powiedzieć - niespotykane. My dorzucamy do tego koszyka jeszcze Marikę Hackman, utalentowaną songwriterkę z Anglii, która podąża ścieżkami Laury Marling. Te porównania są jak najbardziej uzasadnione.
Friends To Lovers EP

Agata Karczewska

Folkowa wokalistka,która nie boi się flirtować z country.To czym się inspiruje rozciąga się od Elliotta Smitha po Nirvanę.

Artystka dla której autentyczność i naturalność są fundamentem twórczości. Od kilku lat intensywnie pracuje nad własnym materiałem, który
planuje wydać na EP-ce. Studentka kulturoznawstwa w Instytycie Kultury Polskiej i współorganizatorka otwartej Sceny Muzycznej.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej