Going. | Teatroteka WFDiF - Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego

Prezentacja "Teatroteki" ? cyklu ekranizacji polskiej młodej dramaturgii teatralnej przygotowanego przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych.

WALENTYNA, reż. Wojciech Faruga

Spektakl "Walentyna" w reżyserii Wojciecha Farugi z Julią Kijowską w roli Walentyny Tiereszkowej ? radzieckiej tkaczki, która stała się pierwszą kobietą w kosmosie. W przedstawieniu wykorzystano fragmenty oryginalnych pamiętników i transkrypcje wypowiedzi radzieckich kosmonautów zaczerpnięte z dokumentu Macieja Drygasa "Stan nieważkości".

Rozmowę po projekcji poprowadzi Maciej Wojtyszko.

TEATROTEKA WFDiF
cykl ekranizacji polskiej młodej dramaturgii teatralnej wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. TEATROTEKA WFDiF to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach teatralnych, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację nowatorskich utworów. TEATROTEKA WFDiF to także przestrzeń dla reżyserów młodego i średniego pokolenia, którzy mimo znaczącego dorobku teatralnego, nie mieli dotąd możliwości stworzenia własnego dzieła audiowizualnego. Projekt realizowany z udziałem specjalistów planu filmowego, skupionych wokół Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, ma to umożliwić.

Pokazom TEATROTEKI WFDiF w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego towarzyszy wystawa fotografii dokumentujących proces powstawania spektakli w ramach projektu Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Jest to wyjątkowa okazja, by przyjrzeć się zdjęciom z planu, twórcom i ekipie filmowej pracującej w halach zdjęciowych WFDIF przy projekcie TEATROTEKA. Autorami fotografii są Wojciech Radwański i Krzysztof Dubiel.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej