Going. | Poeci Jezior - Klubokawiarnia Towarzyska

POECI JEZIOR i Jan Komorov zapraszają do Towarzyskiej!

Poeci Jezior - zespół surfrockowy z Warszawy powołany z inicjatywy Bartosza Krajewskiego - kongisty/bongosisty zespołu Spokoarmia i Maćka Łepkowskiego - stołecznego ekologa i aktywisty, w celu poszerzania horyzontów muzycznych i walki o zachowanie endemicznych wielkomiejskich gatunków przyrody.

Zespół powstał w roku 2012 jako duet, w 2013tym do składu dołącza Maciej Chmielewski aka Chmielu (Oryginalny Saskers), obecny basista zespołu. 2014 to pierwszy rok oficjalnej działalności grupy która koncertuje i pracuje nad pierwszym albumem który ukaże się na przełomie 2015/2016.

Jan Komorov - to wychodzący z piwnic Serwaru zespół, broniący się przed promieniami słonecznymi. W skład grupy wchodzą: Bartosz Goliszek - perkusja, Igor Wójcik - bas, gitara, Jakub Słomkowski - klawisz, gitara, wokal.

Charakter muzyki Jana Komorova wciąż się kształtuje. Głownie pod osłoną nocy. Od kilku miesięcy zespół nie przeprowadził żadnej konsekwentnej próby ponieważ każde podejście kończy się pomysłem na nowy utwór. Występ w Towarzyskiej będzie drugim koncertem po tym jak zadebiutowali z zaproszonymi gośćmi na Zielonym Jazdowie jako Jan Komorov i Przyjaciele.

Po koncercie, after rozkręcą: 1/2 Cold Lady + Nebaz!

To już drugie spotkanie Nebaza z wielbicielami weekendów w Towarzyskiej. Gościem styczniowej edycji będzie połowa kolektywu COLD LADY, posiadacz najfajniejszej dziary z pulsarem, czyli dj Kansas.

COLD LADY oficjalnie pochodzą z Krakowa i tam rezydowali w klubach B-Side (RIP) oraz Bomba na Placu Szczepańskim. Można ich było spotkać za konsoletami w warszawskim Obiekcie Znalezionym, łódzkiej Jazzdze czy w różnych wrocławskich lokalach. Współtworzyli taneczną scenę indie, choć repertuarowo byli wierni mroczniejszym brzmieniom - bliżej im było do Joy Division i post-punkowych kapel niż do remixów Tigi i Hadouken!.

Dj Nebaz od ponad 10 lat ciężko pracuje w dyskotece. Ostatnio po kilku latach szukania idealnego bitu zwątpił w twórców elektroniki wracając do gitarowych korzeni. Poszukuje w nurtach indie/ska/punk/post punk. Nie stroni od wielkich hitów, czasem miksuje "Rapture" zespołu Blondie z "Rapture" zespołu Blondie - uważa, że za dj'ką wszystkie chwyty są dozwolone.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej