Going. | Carolyn Christov-Bakargiev - CSW

Carolyn Christov-Bakargiev

18:00 | Sobota, 24 stycznia 2015

CSW

Spotkanie

Free

Free

CSW Zamek Ujazdowski ma przyjemność zaprosić na spotkanie z jedną z najwybitniejszych postaci ze świata sztuki współczesnej ?

Carolyn Christov-Bakargiev

? dyrektor artystyczną tegorocznego 14. Biennale w Stambule. Przygotowane przez nią 16. Biennale w Sydney (2006) i dOCUMENTA (13) w Kassel (2012) uważane są przez międzynarodową krytykę za najważniejsze prezentacje sztuki XXI wieku.

W czasie spotkania rozmawiać będziemy o tym, co może zrobić artysta w czasach konfliktów i czemu służą wielkie wystawy.

Spotkanie poprowadzi dr Jarosław Lubiak, zastępca dyrektora ds. programowych w CSW Zamek Ujazdowski.

Miejsce spotkania: Budynek Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2
Wykład odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski
Wstęp wolny

Carolyn Christov-Bakargiev to historyczka sztuki, badaczka, kuratorka i pisarka, która aktualnie pełni rolę dyrektor artystycznej 14. Biennale w Stambule: "Saltwater - a Theory of Thought Forms" (5.09.2015 ? 1.11.2015). W latach 2009-2012 była główną kuratorką dOCUMENTA (13), w ramach którego został zainicjowany projekt Francisa Al?sa REEL-UNREEL (NAWIJAĆ-ROZWIJAĆ), zrealizowany w Afganistanie i prezentowany niedawno w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. W tym czasie dOCUMENTA odbywało się nie tylko w Kassel (Niemcy), ale i w Kabulu (Afganistan), Aleksandrii i Kairze (Egipt) oraz w Banff (Kanada). Christov-Bakargiev była także dyrektor artystyczną 16. Biennale w Sydney (2008), główną kuratorką w Museo di Arte Contemporanea di Torino w Castello di Rivoli w Turynie (2002-2008) i P.S.1 Contemporary Art Center, oddziale Museum of Modern Art w Nowym Jorku (1991-2001). W 2012 roku magazyn Art Review przyznał Carolyn Christov-Bakargiev pierwsze miejsce w corocznym rankingu najbardziej wpływowych osób w sztuce współczesnej ?Power 100?.

Spotkanie z Carolyn Christov-Bakargiev rozpoczyna nowy cykl w CSW ?Wspólne Sprawy? ? projekt, w którym będziemy zastanawiać się nad tym, co w zglobalizowanym świecie może łączyć ludzi z różnych miejsc i środowisk.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej