Going. | Prophetic Fall - Pardon, To Tu

Wciąż mocno poszukujący polscy muzycy we wspólnym improwizowanym projekcie opartym na współczesnych fletach prostych, kontrabasie i perkusji - czyli mocno intrygującym brzmieniu. Jeszcze jako DKS Trio mieli okazję zaprezentować się przed szerszym gronem słuchaczy m.in. dwa lata temu w ramach Warszawy Singera ? IX Festiwalu Kultury Żydowskiej w Pardon, To Tu ? klubie, z którego sceną wszyscy muzycy trio są związani szczególnie mocno. Dali wówczas warty uwagi popis współczesnej muzyki improwizowanej na przecięciu z tradycją szeroko pojętego klezmerskiego grania, czym zdobyli sobie przychylność niełatwej publiczności. Jednak pierwszy koncert w tym składzie odbył się jeszcze w Składzie Butelek w ramach cyklicznych improwizowanych wieczorów organizowanych tam, przez Herę gdzie entuzjazm publiczności dał o sobie znać od początku.

Dominik Strycharski - flutes, electronic
Ksawery Wójciński ? bass
Paweł Szpura - drums

Każdy z osobna w tym trio lubi być nazywany artystą bez limitów i twórcą poszukującym. Każdy z nich poszukuje zresztą trochę gdzie indziej, co jest też wielką siłą tego składu. Co jednak ich łączy to jakaś wspólna, totalna energia wykraczająca daleko poza pojęcia i definicje. Ich występy to wulkan a ich brzmienie jest jedyne w swoim rodzaju.

Koncert w Pardon To Tu jest warszawską premierą ich pierwszej płyty ?Prophetic Fall? wydanej dla legendarnego Not Two Records, zaprezentowanej na Krakowskiej Jesieni Jazzowej w listopadzie 2014.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej