Going. | Fora ze dwora - Bar Studio

Fora ze dwora. Co robić z hejtem w internecie? Debata oksfordzka.

Czy chciałbyś wyczyścić internet z hejtu? A może uważasz, że wolność słowa ponad wszystko? Przyjdź we wtorek o 19.00 do Baru Studio - zapowiada się gorąca debata!

Pytanie o sposób reagowania na szerzącą się w sieci mowę nienawiści wciąż jest przedmiotem sporu między zwolennikami bezwzględnej wolności Internetu a tymi, którzy w imię ochrony jednostek czy grup domagają się kontroli treści publikowanych w sieci. Jedni przestrzegają przed każdą formą nadzoru sieci, wskazując na niebezpieczeństwo nadużywania ?cenzury?, drudzy dowodzą, że przyzwolenie na mową nienawiści w sieci przekłada się na wzrost wrogości i postaw wykluczających. Podczas debaty chcielibyśmy zapytać czy Internet powinien być kontrolowany, a jeśli tak, to do jakiego stopnia?

Czy należy ?czyścić? go z nienawiści, czy raczej zostawić bez ingerencji? Po jednej stronie opowiedzą się przeciwnicy kontroli Internetu, po drugiej zaś ci, którzy uważają ją za narzędzie potrzebne w walce z mową nienawiści. Po wysłuchaniu argumentów obu stron, będziemy razem zastanawiać się nad specyfiką internetowego hejtu i metodami walki z mową nienawiści.

Przeciw:
? Krzysztof Machocki, rzecznik Stowarzyszenia Wikimedia Polska
? Anna-Maria Siwińska, szefowa zespołu Social Media w Gazecie Wyborczej
? Filip Wejman, prawnik, Instytut Prawa i Społeczeństwa
? Michał ?bazzle? Kawalec, Hackerspace

Za:
? Dominika Bychawska-Siniarska, prawniczka ?Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce? Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka
? Marek Troszyński, socjolog, Centrum Badań nad Nowymi Mediami Collegium Civitas
? Patryk Ferenc, pomysłodawca Wielkiego Czyszczenia Facebooka
? Mirosława Makuchowska, wiceprezeska Kampanii Przeciwko Homofobii

Prowadzenie: Małgorzata Borowska

Debata jest organizowana przez Fundację Batorego we współpracy z Fundacją Fundusz Mediów w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej