Going. | Bojanek / Michałowski - MÓZG Warszawa

Bojanek / Michałowski

21:00 | Czwartek, 12 lutego 2015

MÓZG Warszawa

Koncert

10 zł

10 zł

Grzegorz Bojanek i Piotr Michałowski to duet muzyków elektronicznych i elektroakustycznych, obecnych na polskiej i światowej scenie muzyki elektronicznej od połowy lat 2000. Artyści rozpoczęli wspólne występy w 2010 grając koncerty improwizowane. Ich pierwszy koncert odbył się w ramach Warsaw Electronic Festival, w ?Zachęcie? Narodowej Galerii Sztuki, w Warszawie.

Muzyka tworzona przez duet jest mieszanką przetworzonych nagrań instrumentów akustycznych i klasycznych, nagrań terenowych, syntezy, modulowanego głosu i urządzeń typu ?zrób-to-sam?. W 2011 roku nagrali album ?As Far As It Seems?, który został opublikowany 4 grudnia 2012 przez nowojorskie wydawnictwo Ohm Resistance.

Duet Bojanek & Michałowski to nie jest typowy duet laptopowy, bo choć to laptopy stanowią główną bazę do przetwarzania dźwięków, to jednak obaj artyści znacząco wychodzą poza standardowy obraz nowoczesnego artysty schowanego za monitorem i konsoletą. Podczas koncertów duet wykorzystuje gitary elektryczne, elektroakustyczne, tradycyjne instrumenty Chińskie, nietypowe mikrofony oraz wiele wykonanych przez siebie generatorów dźwięku i efektów. W muzyce duetu można usłyszeć też całą gamę przetworzonych nagrań terenowych, a ich obecne występy opierają się o nowoczesną ?taperkę?, czyli granie muzyki na żywo do klasycznego niemego filmu gangsterskiego pt. ?Underworld? (1927). Film ten, będący w domenie publicznej, jest jednym z pierwszych obrazów o tematyce gangsterskiej nakręconych w Hollywood.

Do większych wydarzeń koncertowych duetu należą: występ w Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, support amerykańskich projektów muzycznych Scorn i Submerged w Krzysztoforach, w Krakowie, oraz koncerty w Chinach: podczas Shanghai Electronic Music Week w 2011 roku, podczas ChoP Festival 2012 w mieście Shenzhen, oraz podczas EUP Art Festival w Nanchang w 2014 roku.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej