Going. | Nowe Dynasy ? wczoraj, dziś, jutro - Klubokawiarnia Kicia Kocia

Nowe Dynasy ? wczoraj, dziś, jutro

19:00 | Środa, 25 czerwca 2014

Klubokawiarnia Kicia Kocia

Spotkanie

Free

Free

Zapraszamy na dyskusję o historii i przyszłości Toru Kolarskiego ?Orzeł" przy ul. Podskarbińskiej 11 na Grochowie. Szukamy mieszkańców Grochowa, Kamionka, sportowców związanych z klubem, jego pracowników, działaczy, cyklistów oraz entuzjastów warszawskiej Pragi - jednym słowem wszystkich tych, którzy pomogą nam odświeżyć historię tego wyjątkowego miejsca, przybliżą wydarzenia z dawnych lat i podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z klubem.

Dyskusja będzie ilustrowane pokazem archiwalnych i współczesnych zdjęć.
Spotkanie odbędzie się w ramach projektu ?Muzeum Społeczne? autorstwa Studia Teatralnego Koło, finansowanego ze środków M.St. Warszawy. Partnerami inicjatywy są Klubokawiarnia Kicia Kocia oraz Dwa Osiem.

Klub Sportowy ?ORZEŁ? powstał w 1922 roku. Jego założycielami, działaczami, a zarazem zawodnikami byli młodzi mieszkańcy Grochowa. W 1972 roku oddano do użytku obiekt przy ul. Podskarbińskiej 11, w którego skład wchodził tor kolarski, hotel z zapleczem gastronomicznym, dwie sale sportowe, siłownia, sauna i gabinety odnowy biologicznej oraz ambulatorium lekarskie. Dziś obiekt popada w ruinę i jest wyłączony z eksploatacji. Projekt architektoniczny budynku KS "ORZEŁ", autorstwa Macieja Nowickiego jest wspaniałą wizytówką odbudowującej się po wojnie Warszawy - Corbusierowski sposób operowania materiałem, nowatorska konstrukcja dachu przypominająca łupinę orzecha łączy funkcjonalizm z elementami nowego klasycyzmu. Nawet dzisiaj, w tym zapomnianym i zniszczonym obiekcie widać dawną lekkość, finezję i prostotę.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej