Going. | Hector Rey / Rishin Singh - Klubokawiarnia Chmury

Hector Rey / Rishin Singh

20:00 | Niedziela, 8 lutego 2015

Klubokawiarnia Chmury

Koncert

10 zł

10 zł

Héctor Rey

Baskijski improwizator, kompozytor i rzeźbiarz. Jako głównego instrumentu używa miksera audio - nie wprowadzając jednak sygnałów zewnętrznych, a tylko wykorzystując sprzężenia zwrotne urządzenia (tzw. no-input mixer). Występuje solo i w większych składach.
Oprócz uczestnictwa w projektach muzycznych opartych na improwizacji, Rey zajmuje się też wykonywaniem komponowanej muzyki eksperymentalnej (m.in. utworów Billa Dietza i Antoine?a Beugera). Swoje własne nagrania publikował nakładem wytwórni Mantricum, Doministiku, Desetxea i Obs. Jest założycielem labelu Nueni Recs.

Do grona jego stałych współpracowników należy m.in. puzonista Rishin Singh, z którym zagra tym razem w Warszawie. Singh pochodzi z Kuala Lumpur, który obecnie mieszka w Berlinie. Jest też jednym z twórców serii NOW na Festival of Arts w Sydney. Występował już właściwie wszędzie: w Azji, Australii, Nowej Zelandii, Europie i Kanadzie. Do jego współpracowników należą m.in. z: Jim Denley, Goh Lee Kwang , Ensemble Offspring , Jason Kahn, Konzert Minimal, Mike Majkowski.


Mateusz Wysocki

Urodzony w 1985 r. Mieszka i pracuje w Warszawie. Zajmuje się muzyką elektroakustyczną, preparowanym field-recordingiem, słuchowiskami i dub techno.
Swoje instalacje dźwiękowe prezentował w Polsce, Grecji, Irlandii, USA, we Włoszech i w kilku innych krajach.
Współpracował/współpracuje m.in. z Robertem Skrzyńskim, Michałem Wolskim, Lechem Nienartowiczem, Jakubem Pokorskim, Łukaszem Kacperczykiem i Robertem Nizińskim.
Swoją muzykę wydaje tu i tam. Prowadzi kasetowy label Pawlacz Perski.
W wolnych chwilach pisze książki dla dzieci.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej