Going. | The Shipyard / Past - Klubokawiarnia Chmury

THE SHIPYARD

Grupa The Shipyard powstała w 2011 roku w centrum Trójmiasta, ale szybko potem zaczęła wymykać się ku dalszym rewirom.
Napędza ich zapach morza i dźwięk giętej portowej stali.

Choć debiutancki album ?We Will Sea? (Nasiono Records), okrzyknięty płytą roku przez wielu dziennikarzy (między innymi Piotr Stelmach z Trójki), wykazywał ciągoty ku nowej fali i post-punkowemu sznytowi to obecnemu wcieleniu grupy najbliżej do ostrego i przebojowego gitarowego crossover.
The Shipyard odwiedzili szereg klubów oraz festiwali(m.in. OFF Festival
W roku 2013 zdobyli Grand Prix na festiwalu In Memoriam Grzegorza Ciechowskiego. W roku 2014 ukazała się druga płyta zatytułowana "Water On Mars", z której singiel "So Much To Win" był grany w większości polskich niekomercyjnych stacji radiowych.

"To z lekka anglocentryczne granie. Gdy pobrzmiewa w nim Ameryka, to tylko ta zabarwiona brytyjskim skrzywieniem - jeśli "Systematic Approach To Life" budzi skojarzenia z Trentem Reznorem, to tym współpracującym z Davidem Bowie. Za co najmniej połowę tych piosenek taki Brian Molko pewnie gotów byłby zabić." Robert Sankowski, Gazeta Wyborcza.

Jesienią 2015 ukaże się kolejna płyta zespołu, zawierająca w zdecydowanej większości utwory w języku polskim.

Skład zespołu tworzą muzycy znani z formacji takich jak Made In Poland, Sound Of Pixies, Heart & Soul, Vulgar czy Kiev Office.
W tej Stoczni wodowane są muzyczne torpedy na miarę 21 wieku. Ten zespół to prawdziwa koncertowa petarda, o czym można przekonać się tylko w jeden sposób - na żywo.

Rafał Jurewicz ? Wokal, Klawisze
Michał Miegoń ? Wokal, Gitara
Piotr Pawłowski ? Bass, Klawisze
Michał Młyniec ? Perkusja

PAST

Zespół Past tworzą 4 osoby ? 3 chłopaków i 1 dziewczyna. Instrumentarium to: perkusja, bas, gitara i klawisz. Istniejmy już 3 lata i jesteśmy wolno dojrzewającym projektem. Oscylujemy w wolniejszych post punkowych brzmieniach z zacięciem do zimnej fali. Lubimy jeździć razem samochodem i słuchać muzyki pogryzając paluszki żerańskie. Jesteśmy z mazowsza. Teksty to lament na zły świat, na który mamy często tak mały wpływ. Muzyka to odskocznia od przeciętności i norm, które próbują zabić w nas ducha przekory. Nie dajemy się.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej