Going. | Syrena Music - Pendofsky - Teatr Syrena

Syrena Music - Pendofsky

18:00 | Niedziela, 1 lutego 2015

Teatr Syrena

Teatr

Free

Free

Marcin Pendowski jest jednym z najlepszych polskich basistów. Jego znakiem rozpoznawczym jest nie tylko oryginalny sposób gry, ale także charakterystyczny funkowy wizerunek.

Marci Pendowski doskonalił swój warsztat pod okiem znakomitego polskiego basisty Jacka Niedzieli. W latach 1998-2002 współpracował z zespołem "Artrosis"(MM Productions), z którym nagrał 6-albumów, w tym Koncert w Trójce, Live in Kraków (DVD). Dwukrotnie nominowany wraz z zespołem do nagrody "Fryderyki". Kompozytor muzyki do pierwszej polskiej produkcji dla Discovery Channel - "Solidarność. Początek Rewolucji". Współpracował z artystami, takimi jak : Mike Russel, Elaine Simpson, Valerie Scott, Braian Fentress, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, The Positive, Fisz Emade Tworzywo, Monika Borzym. Autor warsztatów, wywiadów i testów komuno- basów w dziale "Basowe Bestie Układu Warszawskiego " w magazynie Basista. Zafascynowany muzyką lat 60 tych: Charlesem Wrightem, The Meters, czy współczesnymi zespołami nawiązującymi do tego okresu, np. Sharon Jones, czy The Budos Band.

W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki album ?PENDOFSKY?, który jest unikalną mieszanką funky i jazzu w słowiańskiej odsłonie. Jako pierwszy basista zdecydował się nagrać materiał na płytę używając zapomnianych gitar basowych wyprodukowanych w dawnych krajach komunistycznych. Płyta ?PENDOFSKY? jest nie tylko debiutem muzyka w roli kompozytora ? basisty, ale także pierwszą próbą wyprodukowania, nagrania i zaaranżowania tak bogatego materiału muzycznego.

Autor:
Marcin Pendowski

Premiera:
2015-02-01

Bass
Marcin Pendowski

Gitara
Krzysztof Kawałko

Hammond / piano
Marcin Cichocki

Perkusja
Tomasz "Harry" Waldowski

Saksofon
Marcin Kajper

Saksofon
Szymon Łukowski

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej