Going. | Pendofsky - Teatr Syrena

Zapraszamy Państwa na doskonale zapowiadający się koncert Pendofsky 1 lutego 2015 roku w Teatrze Syrena.
Marcin Pendowski jest jednym z najlepszych polskich basistów. Jego znakiem rozpoznawczym jest nie tylko oryginalny sposób gry, ale także charakterystyczny funkowy wizerunek.

Marcin Pendowski doskonalił swój warsztat pod okiem znakomitego polskiego basisty Jacka Niedzieli. W latach 1998-2002 współpracował z zespołem "Artrosis"(MM Productions), z którym nagrał 6-albumów, w tym Koncert w Trójce, Live in Kraków (DVD). Dwukrotnie nominowany wraz z zespołem do nagrody "Fryderyki". Kompozytor muzyki do pierwszej polskiej produkcji dla Discovery Channel - "Solidarność. Początek Rewolucji". Współpracował z artystami, takimi jak : Mike Russel, Elaine Simpson, Valerie Scott, Braian Fentress, Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski, Henryk Miśkiewicz, Kuba Stankiewicz, Inga Lewandowska, Grzegorz Nagórski, The Positive, Fisz Emade Tworzywo, Monika Borzym. Autor warsztatów, wywiadów i testów komuno- basów w dziale "Basowe Bestie Układu Warszawskiego " w magazynie Basista.

Zafascynowany muzyką lat 60 tych: Charlesem Wrightem, The Meters, czy współczesnymi zespołami nawiązującymi do tego okresu, np. Sharon Jones, czy The Budos Band.

W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki album ?PENDOFSKY?, który jest unikalną mieszanką funky i jazzu w słowiańskiej odsłonie. Jako pierwszy basista zdecydował się nagrać materiał na płytę używając zapomnianych gitar basowych wyprodukowanych w dawnych krajach komunistycznych. Płyta ?PENDOFSKY? jest nie tylko debiutem muzyka w roli kompozytora ? basisty, ale także pierwszą próbą wyprodukowania, nagrania i zaaranżowania tak bogatego materiału muzycznego.


Syrena Music to cykl kameralnych koncertów w wyjątkowym miejscu - warszawskim Teatrze Syrena.
Na scenie zarówno gwiazdy znane, jak i te, które dla polskiej sceny dopiero się narodziły. Prezentujemy muzykę, która zaspokaja wyszukane gusta, w klimacie, który sprawia, że chce się wracać.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej