Going. | Wovoka - Cafe Kulturalna

Zapraszamy na warszawską premierę nowego albumu Wovoki - "Sevastopolis"! Na koncercie do stałego składu zespołu (Mewa Chabiera, Raphael Rogiński, Ola Rzepka, Paweł Szpura) dołączą Natalia Przybysz, Paulina Przybysz, Bartłomiej Tyciński i Piotr Zabrodzki, których usłyszycie również na płycie.

W ramach supportu zagrają Góo Bâ z Adamem Rozenmanem.

Wovoka

Zespół Wovoka to muzyczny hołd złożony zapomnianym kulturom transowym. Założony w 2012 roku nazwę zaczerpnął od wielkiego Indianina, mistyka i twórcy "Ghost Dance". Źródłem twórczości zespołu jest znalezienie łącznika pomiędzy typowym składem rock n rollowym a praźródłem tej muzyki. Stylistycznie miesza się tu blues z muzyką Indian, muzyka psychodeliczna z muzyką ludojadów z Papui Nowej Gwineii, bo wierząc w jeden korzeń łączący całą zaangażowaną muzykę, zespół zwraca się do kultur pierwotnych z pytaniem o muzykę współczesną.

Góo Bâ i Adam Rozenman

Muzyka Góo Bâ jest bardzo osobista; artysta czerpie inspiracje z tradycji muzycznych Senegalu, a także z podróży i nowych twórczych spotkań. Jest to poezja śpiewana, którą cechuje różnorodność rytmów i bardzo liryczny przekaz. Góo Bâ od 20 lat występuje jako aktor, muzyk i performer, jako członek międzynarodowej grupy artystów LaFabriks; od 4 lat mieszka w Polsce, biorąc udział w koncertach, m.in. z Raphaelem Rogińskim. Występuje także solo, oraz w projektach teatralnych i performance.

Adam Rozenman gra na instrumentach perkusyjnych Afro-Kubańskich, Brazylijskich i Blisko-Wschodnich. Współpracował w Izraelu z grupą perkusyjną Mikcav i Meirą Asher, w Niemczech z Brazylijskim gitarzystą Pedro da Silva i grupą Salsa Maraca. W Polsce grał z zespołami Targanescu, Cukunft, Alamut, oraz, między innymi, z Magdą Piskorczyk, Krzysztofem Ścierańskim, Muhamedem Rasouli , czy Dimą Gorelik.
Obecnie współtworzy etno-jazzowy zespół Stilo jak i jazzowo-latynoski Martin Simon Trio, projekt ?Tańce Snu? (wraz z Indią Czajkowską i Sebastianem Madejskim), jak i 3275kg Orkiestrę.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej