Going. | Supra - Nowy Teatr

W ramach cyklu Polityka Kuchenna kolektyw Bouillon Group (Gruzja) pokaże performans ?Supra" inspirowany tradycyjną gruzińską ucztą, z udziałem Tamady, mistrza toastów.

Tamada jako niekwestionowany autorytet, którego słowa są niepisanym prawem dba o przebieg pół-prywatnej, pół-publicznej kolacji. Opowiada historie, nazywa najskrytsze pragnienia przybyłych, dodaje filozoficzne i polityczne komentarze.
W ramach wydarzenia artyści wspólnie z uczestnikami testują moc głosu, siłę sprawczą wypowiedzi i performansu, strategie manipulacji, a także siłę sprzeciwu i wywrotowy potencjał tkwiący w każdej sytuacji społecznej.

Bouillon Group to kolektyw artystyczny założony w Tbilisi w 2008 roku. Jego specjalnością są strategie artystyczne i działania w przestrzeni publicznej eksplorujące sytuacje społeczne.

Grupa zajmuje się tym, co prywatne i publiczne; bada, jak struktury władzy i hierarchia kształtują przestrzeń publiczną. Ich działania często przybierają formę subtelnej krytyki sytuacji w postsowieckiej Gruzji. Bouillon Group do tej pory był obecny w Polsce w ramach wystaw w MOCAK-u w Krakowie i Arsenale w Białymstoku w 2011 roku. Przygotował projekt w ramach Kamikaze Loggia, Pawilonu Gruzji na Biennale w Wenecji w 2013.

Bouillon Group (Teimuraz Kartlelishvili, Vladimer Khartishvili, Ekaterina Ketsbaia, Konstantine Kitiashvili, Zurab Kikvadze, Natalia Vatsadze)

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej