Going. | Warszawska Orkiestra Rozrywkowa - TR Warszawa

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa

20:00 | Wtorek, 3 lutego 2015

TR Warszawa

Koncert

30 zł

30 zł

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza gra Brazilian Octopus i okolice.
Muzycy WOR o nowym pogramie:

Warszawska Orkiestra Rozrywkowa im. I. Krenza (czyli nieformalna i zmienna konfiguracja postaci ściśle, luźno, bądź w ogóle nie związanych z wytwórnią Lado ABC) z nowym rokiem postanowiła podjąć temat muzyki brazylijskiej, nad którym w garderobach i kuluarach członkowie debatowali już od dłuższego czasu. Jako zapaleni melomani, członkowie WOR (a przynajmniej część z nich) nigdy nie kryli, że muzykę tę darzą wielką estymą. Pomysłów było wiele, ale stanęło na jednym, choć nie pozbawionym dodatków.

Podstawą programu tej edycji będzie odtworzenie wydanej w roku 1968 płyty zespołu Brazilian Octopus, powstałego z kaprysu Lívio Rangana, szefa marketingu firmy tekstylnej Rhosia. I to właśnie tekstylia były głównym powodem powołania tego unikalnego combo, złożonego z tuzów ówczesnej brazylijskiej sceny muzycznej ? instrumentalistów, kompozytorów, aranżerów pochodzących z kompletnie różnych światów. Grupa, zakontraktowana przez Rangana na rok, występowała akompaniując pokazom mody jego macierzystej firmy. Żeby sprawę nieco ubarwić dodajmy, że grali w klatce. I przebrani za zwierzęta. Serio.

Więc jeśli takie nazwiska jak Rogerio Duprat, Hermeto Pascoal czy Caetano Veloso są bliskie twemu sercu, to pamiętaj, że oni wszyscy byli częścią Brazilian Octopus. Choćby i przez chwilę.

Z kolei drugą częścią programu (tzw. dodatkami) będzie niezobowiązująca składanka hitów i nie-hitów rozpiętych pomiędzy latami 60-tymi (Gal Costa), a 90-tymi (Marisa Monte).

Tutaj Warszawską Orkiestrę Rozrywkową wokalnie wspomoże zdolna, ale pracowita, Gaba Kulka.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej