Going. | Maja Olenderek - Sztuki&Sztuczki

Zapraszamy serdecznie na koncert wyjątkowej formacji MAJA OLENDEREK ENSEMBLE. Koncert promuje długo oczekiwany, debiutancki album "Bubble Town", na którego wydanie zespół zebrał fundusze przez PolakPotrafi - popularną platformę crowdfundingową. W trakcie występu będzie można nabyć krążek absolutnie przedpremierowo - do sklepów trafi on dopiero w połowie lutego.

Maja Olenderek urodziła się w Polsce, ale korzenie ma również we wschodniej Ukrainie, skąd pochodzi jej mama. Życie pomiędzy dwoma różnymi kulturami, podróże i niesamowite historie o prababci, która była szeptuchą (znachorką zajmującą się białą, leczniczą magią w swojej wsi), ukształtowały również jej muzyczną wyobraźnię, pełną eklektyzmu i odrealnionego charakteru.
Słuchacze porównują Maję do Kate Bush, Tori Amos czy Suzanne Vega, ale takie porównania z pewnością nie wyczerpują potencjału, jaki kryje się w postaci tej dziewczyny. Posiada wyjątkowa barwę głosu, którą podczas koncertów manipuluje z niespotykaną swobodą.

Maja Olenderek Ensemble to skład o niespotykanym stylu, wymykającym się powszechnym klasyfikacjom. Podobno grają na bogato ? od nostalgicznych singer-songwiterskich ballad, przez muzyczne wizje z sennych koszmarów po delikatny dziewczęcy blues i, momentami, etniczną estetykę. Całość, okraszoną onirycznymi tekstami, skrzętnie opakowali w połyskliwe, akustyczne złotko. W twórczości zespołu wciąż liczą się piękne melodie i wyrafinowane harmonie, szlachetne brzmienie oraz kunszt instrumentalistów. Zespół opowiada muzyczną historię, w której można znaleźć odniesienia do starych, dobrych kawałków sprzed lat jak i do współczesnych nurtów, takich jak chociażby amerykańska scena freak folkowa (Coco Rosie, Antony and the Johnsons). Potrafią być rozmarzeni i nostalgiczni, ale też szaleni i frywolni niczym cygański tabor, który zajeżdża wieczorem do sennego miasteczka po to aby przynieść jego mieszkańcom odrobinę magii, której tak bardzo brak w codziennym życiu. Każdy z ich koncertów to jedyny w swoim rodzaju muzyczny spektakl, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej