Going. | Co odkrył Snowden? - Bar Studio

Co odkrył Snowden?

19:00 | Środa, 2 lipca 2014

Bar Studio

Spotkanie

Free

Free

Możesz zapanować nad tym, co inni o Tobie wiedzą. Jeśli zechcesz, możesz odłączyć się od sieci, ale czy wyrzuciłbyś telefon komórkowy?

Choć wydaje ci się, że właściwie nikt się Tobą nie interesuje, to dla pewności używasz haseł, loginów, kodów i pytań zabezpieczających. Ale na całym świecie tysiące wybitnych specjalistów robi wszystko, by dowiedzieć się jak najwięcej o
Nie mówiąc już o polityce. Rządy wszystkich państw używają skomplikowanych szyfrów i blokad, by chronić swoje tajne dane. Afera z taśmami w Polsce świadczy jednak o tym, że już dawno przegraliśmy walkę o prywatność. I ty możesz trafić na nadmiernie wścibskiego kelnera.

Dzień po światowej premierze tytuł "Snowden. Nigdzie się nie ukryjesz" G.Greenwalda znalazł się na 4. miejscu bestsellerów księgarni amazon.com i na 5. miejscu listy New York Times'a.

Sony Entartainment i producenci filmów o Jamesie Bondzie (Michael G. Wilson i Barbara Broccoli) ogłosili, że zrealizują film na podstawie tej książki.

Co właściwie, ujawniając tysiące ściśle tajnych dokumentów rządu USA, odkrył Edward Snowden? Gdzie jest granica między troską o bezpieczeństwo a bezprawną inwigilacją ze strony państwa i biznesu? I czy się na nią godzimy? Co ataki z 11. września mają wspólnego z facebookiem? Co o znaczeniu sieci i technologii we współczesnym świecie mówi nam historia Snowdena? Czym jest prywatność w epoce cyfrowej? Na czym polegała współpraca polskich władz z amerykańską NSA (National Security Agency)? Kim jest sam Snowden - szpiegiem na usługach Kremla, bohaterem czy pożytecznym "idiotą"?

Na te pytania postarają się odpowiedzieć zaproszeni goście.

Uczestniczą:

1) Adam Bodnar - prawnik, obrońca praw człowieka, działacz społeczny
2) Rafał Trzaskowski - minister Administracji i Cyfryzacji
3) Ewa Siedlecka - dziennikarka zajmująca się tematyką praw człowieka
4) Vincent Severski - pisarz, były oficer wywiadu

Prowadzi: Edwin Bendyk

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej