Going. | Miasto Pełne Dźwięków - Znajomi znajomych

Miasto Pełne Dźwięków

18:30 | Czwartek, 19 lutego 2015

Znajomi znajomych

Spotkanie

Free

Free

Zapraszamy Was na drugie w tym roku spotkanie Miasta Pełnego Dźwięków!

PRZEWIDYWANY TIMETABLE SPOTKANIA:

18.30 ? 19.00 ? zbieramy się na miejscu;

19.00 ? 20.15 ? Wykład ?Różne oblicza syntezy dźwięku; prowadzenie: Mateusz Telega, Akademia Dźwięku.

Synteza dźwięku to niezwykła dziedzina. Gdy raz poznasz jej niemal nieskończone możliwości, jesteś już zgubiony! Ta pasja nie opuści Cię już nigdy :). Dźwięk można syntezować na wiele różnych sposobów. Najpopularniejszym typem syntezy jest tzw. synteza subtraktywna - znana z szeregu syntezatorów hardware'owych i wirtualnych. Jednak na wielką uwagę zasługują również inne typy syntezy, które pozwalają tworzyć dźwięki zarówno brzmiące znajomo, jak i całkowicie odjechane faktury, których nikt nigdy wcześniej nie słyszał. Wykład w przyjazny sposób przedstawi podstawowe założenia stojące za różnymi technikami syntezy.

20.15 ? 20.45 ? Open Mic: ?Samooscylująca wiolonczela?; prowadzenie: Marcin Martyński

Instrumenty akustyczne, dzięki swej budowie są czymś więcej niż generatorami dźwięku. Ich pudła rezonansowe są naturalnymi akustycznymi wzmacniaczami i procesorami pogłosowymi. W prosty sposób można również wykorzystać gitarę lub wiolonczelę jako kontroler sterujący syntezatorem. Samonagłaśniająca wiolonczela jest próbą połączenia w jednym instrumencie wszystkich tych funkcji. Jest kontrolerem, procesorem efektowym i generatorem dźwięku. Dodatkowo nie wymaga wzmacniacza ani głośnika dzięki czemu zagrasz na żywo z laptopem, grooveboxem lub kolegą beatboxerem bez wzmacniacza i głośnika!

20.45 ? 21.45 ? Pokaż swoją muzykę! (i wygraj kupon do baru)

-------------------------------------------------------------------------------------------------
UWAGA: Przez całe spotkanie do Waszej dyspozycji będzie stoisko firmy Audiostacja, a na nim do testowania i zabawy najnowszy i najlepszy sprzęt audio.

Harmonogram może ulec zmianie. Jak zwykle pracujemy nad kolejnymi niespodziankami!

Jeśli Waszym zdaniem czegoś w tym projekcie brakuje albo macie pomysł na jakieś inne działanie, napiszcie do nas używając tego formularza: http://bit.ly/MPDOpinie.
-------------------------------------------------------------------------------------------
MIASTO PEŁNE DŹWIĘKÓW to cykl spotkań klubowych dla producentów muzycznych.
Na każdym spotkaniu dużo dobra! Wykłady o różnych aspektach tworzenia muzyki, spotkania ze znanymi producentami, pokazy sprzętu.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej