Going. | Jakub Żulczyk - Pardon, To Tu

Pardon, To Tu zaprasza na spotkanie z jednym z naszych ulubionych autorów, Jakubem Żulczykiem. Spotkanie współorganizowane jest z wydawnictwem Świat Książki.

Na spotkaniu dostępne będą egzemplarze:

- ?Ślepnąc od świateł? (październik 2014); nominacja do Paszportów Polityki

- ?Radio Armageddon? (styczeń 2015); wznowienie, uzupełnione

Jakub Żulczyk - pisarz, felietonista, scenarzysta. Pochodzi z Mazur, studiował w Olsztynie i Krakowie, mieszka i pracuje w Warszawie. Zadebiutował w 2006 r. w wydawnictwie Lampa i Iskra Boża powieścią młodzieżowo-romantyczną ?Zrób mi jakąś krzywdę?. Autor powieści: ?Radio Armageddon?, ?Instytut?, ?Zmorojewo? i ?Świątynia?, bestsellera ?Ślepnąc od świateł?, za który został nominowany do Paszportów "Polityki", felietonów i artykułów (m.in. do: "Wprost", "Dziennika", "Playboya", "Przekroju" i "Tygodnika Powszechnego"), scenariuszy filmowych i telewizyjnych, a także książeczki dla dzieci Zdarzenie nad strumykiem. Stypendysta programu Willa Decjusza, zwycięzca międzynarodowego konkursu Young Euro Connect na esej. Nominowany do nagrody Wdechy przez Gazetę Wyborczą w kategorii postać roku 2014.

Spotkanie poprowadzi Łukasz Saturczak. Urodził się w Przemyślu. Debiutował w roku 2005 na łamach ?Lampy?. Doktorant na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wcześniej ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz creative wrting. Opowiadania, szkice i recenzje publikował m.in. w ?Studium?, ?Toposie?, ?Nowych Książkach?, ?Czasie Kultury?, ?Ha!arcie? i ?Take Me?. Dziennikarz Newsweeka.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej