Going. | Chicago Underground Duo - Pardon, To Tu

Chicago Underground Duo

20:30 | Poniedziałek, 16 lutego 2015

Pardon, To Tu

Koncert

30 zł

30 zł

Zespół powstał w końcówce lat 90. i w ciągu swojego kilkunastoletniego istnienia podlegał konsekwentnie ewolucji, nie zamykając się w jednej określonej stylistyce muzycznej. Obydwaj muzycy wykazują odważne podejście do swoich twórczych kompozytorsko- improwizatorskich poczynań. Rob Mazurek ? trębacz i kornecista, którego korzenie leżą w tradycyjnym hard bopie, znany jest z zamiłowania do elektro-akustycznych eksperymentów. Muzyczne wędrówki perkusisty Chada Taylora również obejmują różne poza jazzowe tereny (na przykład indie rockowy Iron & Wine) ? Urszula Orczyk [Jazz Press]. Duo pojawi się w Polsce promując najnowszą, siódmą już płytę ?Locus?.

Rob Mazurek to bez wątpienia jeden z najważniejszych muzyków świata. Skala projektów, w które jest zaangażowany Rob, robi wrażenie i można je wyliczać bez końca. Artysta pochodzący z Chicago, który to buduje od lat tamtejszą scenę eksperymentalną, choć obecnie mieszkający w S?o Paulo, czego wynikiem jest jego projekt z tamtejszymi muzykami ? S?o Paulo Underground. Każdy z Was zapewne doskonale pamięta współpracę Roba z takimi artystami jak Tortois, Sam Prekop, Gastr del Sol, Stereolab, Pan American, Brokeback, Tigersmilk czy Isotope 217.

Chad Taylor -perkusista urodzony w Tempe (Arizona) zaczynał od gry na gitarze. Perkusistą stał się po przeprowadzce do Chicago, gdzie spotkał znakomitości jazzowej sceny - Roba Mazurka, Jeffa Parkera (Tortoise) i Erica Alexandra. Od tamtej pory krąży między Chicago a Nowym Jorkiem, wciąż mieszając w swojej twórczości wpływy obu scen jazzowych.

W Chicago stworzył swoje najbardziej znane projekty - Chicago Underground oraz trio Sticks and Stones. Taylor ma też na swoim koncie nagrania z Samem Prekopem (The Sea and Cake), Jimem O'Rourke, Derekiem Bailey, Eugene Chadbourne'm, Kenem Vandermarkiem czy Marc Ribot.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej