Going. | Polskie nominacje do Oscara - CSW

Polskie nominacje do Oscara

19:30 | Środa, 18 lutego 2015

CSW

Film

14 zł

14 zł

Zapraszamy do Kino.Lab na dwa polskie filmy nominowane do tegorocznych Oscarów. Obejrzyjcie je jeszcze przed ceremonią rozdania nagród.

POKAZ SPECJALNY
"JOANNA" I "NASZA KLĄTWA" - FILMY NOMINOWANE DO OSCARÓW W KATEGORII KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY.


18 lutego 2015, 19:30
Kino.Lab, CSW Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski
ul. Jazdów 2, Warszawa


Nasza klątwa / Our curse
reż. Tomasz Śliwiński, Polska 2013, 27'

Film jest zapisem zmagań reżysera oraz jego żony z bardzo rzadką i nieuleczalną chorobą ich nowonarodzonego dziecka. Klątwa Ondyny (Zespół Wrodzonej Ośrodkowej Hiperwentylacji, CCHS) powoduje zatrzymanie oddechu podczas snu i wymaga dożywotniego wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. Ta bardzo osobista wypowiedź reżysera ukazuje proces oswajania lęku związanego z tą chorobą.


Joanna
reż. Aneta Kopacz, Polska 2014, 40'

Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność ? prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej