Going. | Kawabata & Pauvros - Pardon, To Tu

Kawabata & Pauvros

20:30 | Środa, 23 lipca 2014

Pardon, To Tu

Koncert

30 zł

30 zł

Makoto Kawabata to japoński gitarzysta, skrzypek, kompozytor, lider i członek-założyciel zespołu i "soul collective" - Acid Mothers Temple. Kawabata jest głównie znany z Acid Mothers Temple jednak gra on równolegle w wielu innych zespołach od początku swojej kariery w latach '70, m.in.: Baroque Bordello, Toho Sara, Erochika, Tsurubami, Musica Transonic, Mainliner, Mothers of Invasion, Nishinihon, Floating Flower. Oprócz wielu nagrań zespołowych, Kawabata posiada szeroką dyskografię solową.

"Muzyka dla mnie, nie jest ani czymś, co tworzę, ani formą autoekspresji. Wszystkie rodzaje dźwięków istnieją wszędzie wokół nas, a moje występy składają się wyłącznie z ich wyłuskania i ich odtworzenia, aby ludzie mogli je usłyszeć. Jednak, być może dlatego, że mój odbiór jest nieco off, nie jestem w stanie idealnie odtworzyć tych dźwięków. Dlatego spędzam moje dni na próbach.?.

"Skąd te dźwięki pochodzą? Kto je wysyła? To nie jest coś czego mogę się dowiedzieć (...) po prostu wierzę, że pochodzą one z kosmosu".

Jean-François Pauvros to francuski muzyk, gitarzysta elektryczny i improwizator. Był nauczycielem przed tym gdy mógł się utrzymywać z muzyki i rozpoczął swoją karierę grając w salach tanecznych. Wpływem gitarzystów takich jak Derek Bailey, a może przez Lightnin' Hopkins i Charlie Christian. Naturalny improwizator i kompozytor. Gitarzysta z niepowtarzalną techniką znany na scenie nowojorskiej. Skomponował i grał z takimi muzykami jak Elliot Sharp - Arto Lindsay - Jonathan Kane - Rhys Chatam - Ernie Brooks.

Założył grupę Marteau Rouge z Jean-Marc Foussat i perkusistą Makoto Sato; " The Four Daughters of the Industry " z Jean-François Binet, Jean-Marie Messa, Jean Nirouet, Ernie Brooks, Makoto Sato; gra w duecie z harfistką Helen Breschand i z trio z Christmas Akchoté i Jean-Marc Montera. Bierze udział w odczytach i spektaklach z poetą Charles Pennequin i Gozo Yoshimasu. Jest autorem muzyki do filmów m.in.: Royal Bonbon Karola Najmana, Gris-Blanc w reż. Karim Dridi i La Mecanique Des Femmes w reż. Jerome Missolz. Współpracuje regularnie z reżyserem Guy Girard.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej