Going. | Trzaska / Harnik / Brandlmayr - Pardon, To Tu

Trzaska / Harnik / Brandlmayr

20:30 | Poniedziałek, 7 lipca 2014

Pardon, To Tu

Koncert

25 zł

25 zł

Wspaniały wieczór, którego pomysłodawcą jest dobrze znany naszej publiczności muzyk Mikołaj Trzaska. Zaprosił na scenę wyjątkowych muzyków.

Saksofonista, klarnecista i kompozytor z Gdańska ? Mikołaj Trzaska, współtwórca sceny jassowej i ikona jazzowej awangardy w Polsce, autor muzyki do spektakli teatralnych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych. Trzaska spotkał się w ?Strenge Kammer? z kompozytorką i pianistką ? Elisabeth Harnik, która po ukończeniu Akademii Muzycznej w Grazu w klasie fortepianu podjęła naukę kompozycji u Beata Furrera.

Harnik, tworząc i grając w różnych dziedzinach muzyki improwizowanej, występowała także jako wokalistka. Harnik i Trzasce towarzyszy na scenie austriacki perkusista, kompozytor, improwizator i artysta elektroniczny ? Martin Brandlmayr. Po ukończeniu klasycznej perkusji na University Of Music And Performing Arts w Wiedniu wiązał się współpracą z zespołami kojarzonymi z post-rockową sceną ? Radian, Trapist, Kapital Band, a krytycy doceniając jego grę, określają ją jako ?oszczędną i szalenie precyzyjną?.


Elisabeth Harnik - piano;

Mikołaj Trzaska - saksofon;

Martin Brandlmayr - drums, electronics;

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej