Going. | Co się dzieje z rosyjskim społeczeństwem? - państwomiasto

Co się dzieje z rosyjskim społeczeństwem?

18:30 | Poniedziałek, 30 czerwca 2014

państwomiasto

Spotkanie

Free

Free

Władimir Putin cieszy się obecnie z poparcia społecznego jakiego nie odczuwał już od dawna. Jego polityka wobec Ukrainy, szczególnie aneksja Krymu, podoba się znakomitej większości Rosjan, co odzwierciedlają chociażby sondaże badania opinii publicznej.

Tak pozytywny odbiór tych działań przez rosyjskich obywateli ma prawo zaskakiwać. Jak to się stało, że w kraju w którym w 2011 i 2012 roku w stolicy i kilku innych dużych miastach przetoczyły się masowe protesty przeciwko rezultatom wyborów prezydenckich i parlamentarnych, tak szybko zapomniano o wszystkich problemach wewnętrznych?

Czy wszystkie grzechy Putina i jego politycznej ekipy wymazało referendum na Krymie? Co stało się z ludźmi, którzy protestowali przeciwko polityce Władimira Putina? Przecież to oni mieli stanowić o sile zmian w Rosji - powolnych, ale jednak dostrzegalnych.

Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o rosyjskim społeczeństwie, zrozumieć dlaczego mamy do czynienia z taką a nie inną reakcją ludzi na konflikt z Ukrainą i aneksję Krymu oraz przekonać się jak bardzo różnorodne jest rosyjskie społeczeństwo w podejściu do tematów innych niż obecna sytuacja na Ukrainie zapraszamy na debatę.

W debacie wezmą udział:

? Grzegorza Gromadzkiego z Instytutu Spraw Publicznych
? Corneliusa Ochmanna z Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej
? Jadwigę Rogożę z Ośrodka Studiów Wschodnich
? Olgę Salomatovą z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Lichnerowicz z Radia TOK FM.

Tłem dla dyskusji będzie raport Grzegorza Gromadzkiego poświęcony relacjom władzy i społeczeństwa w dzisiejszej Rosji. Raport, który będzie dostępny w dniu spotkania dla uczestników dyskusji oraz na stronie ISP www.isp.org.pl przygotowywany jest na podstawie szeregu wywiadów przeprowadzonych przez Grzegorza w kilku rosyjskich miastach.

Raport jest kontynuacją badań prowadzonych przez ISP od 2012 roku ? wówczas ukazał się tekst Historyczny przełom. Rządzący i rządzeni w dzisiejszej Rosji.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej