Going. | Wystawa "Polaków Drogi do Wolności" - Kopiec Kościuszki w Krakowie

Wystawa "Polaków Drogi do Wolności"

00:00 | Środa, 12 listopada 2014

Kopiec Kościuszki w Krakowie

Sztuka

12 zł

12 zł

Wystawa edukuje i przypomina historię - za pośrednictwem realistycznych figur wykonanych w skali 1:1, ubranych w stroje z epoki, przedstawionych w interesujących aranżacjach. Pod jednym dachem spotkać więc można najwybitniejszych Polaków z naszej bogatej historii, którzy walczyli, nie tylko orężem, w imię wolności.
Można zobaczyć Kazimierza Pułaskiego i Tadeusza Kościuszkę wraz z Jerzym Waszyngtonem, generała Józefa Dąbrowskiego, anonimowego zasłańca na Sybir po upadku Powstania Styczniowego, Bartosza Głowackiego w scenie Bitwy Racławickiej oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego, Adama Mickiewicza w Wielkiej Bibliotece Polskiej w Paryżu podczas Wielkiej Emigracji oraz Henryka Śienkiewicza w swoim gabinecie.
Jest także Fryderyk Chopin, który wspaniałą muzyką dodawał Polakom wiary w niepodległy byt. Dziedzinę malarstwa reprezentuje Jan Matejko, a politykę - znakomity pianista i pierwszy premier Polski Ignacy Paderewski. Nie mogło też zabraknąć Jana Pawła II oraz kanonizowanej przez Niego w pobliskich Łagiewnikach Siostry Faustyny.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej