Going. | We Are Not Flat - Centrum Sztuki Współczesnej

Performance Day: Ella de Burca ?We Are Not Flat?.

We Are Not Flat to zabawa rolą rekwizytów i aktorów w formie przedstawienia na żywo. W miarę jak przedmioty przyjmują role postaci, a postać przyjmuje rolę egzegety, fakty historyczne mieszają się i przeplatają z subiektywną interpretacją. Zawodowa aktorka opowiada publiczności o swoich poprzednich występach, przedstawiając przy okazji trzy inne kobiety, których postacie łączą się z historią Zamku Ujazdowskiego: Krystynę Radziwiłłównę, Helenę Trojańską i Urszulę Kochanowską.

Te trzy kobiety przybierają fizyczną formę przedmiotów ? narzędzi, które pełnią ważną rolę w codziennym funkcjonowaniu Centrum Sztuki Współczesnej; są to: prześcieradło, drabina i stół.

Ella de Burca interesuje się tym, jak historia, spektakl, pamięć i grawitacja przeplatają się. Pracuje z przedmiotami i wierszami, ale trzeba zaznaczyć, że wiersze te same w sobie stają się w oczach artystki rekwizytami, kiedy zajmują stronę lub ścianę w sposób nawiązujący do ich fizyczności. Jej prace są odpowiedzią na bezpośrednie otoczenie. De Burca postrzega tworzenie wystawy jako fizyczną manifestację procesu myślowego zainspirowanego przebywaniem w danym miejscu. Analizując dzieło sztuki pod kątem doznań i potencjału, bawi się formą i wersem, aby połączyć świadomość historyczną z doznaniem wizualnym na żywo.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej