Going. | Alte Zachen / DJ Lenar / Slalom - Cafe Kulturalna

Alte Zachen / DJ Lenar / Slalom

20:00 | Środa, 2 lipca 2014

Cafe Kulturalna

Koncert

Free

Free

Lado W Mieście 2014, czyli ABC X, czyli 10 lat LADO ABC

Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC.

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić).

Informacje praktyczne:

Koncerty odbywają się na Placu Zabaw, a razie kiepskiej pogody przenosimy się do Cafe Kulturalna.

Informacje niepraktyczne:

ALTE ZACHEN
Kwartet złożony z Raphaela "Goldberga" Rogińskiego, Macia "Moritza" Morettiego, Barta "Tykinsteina" Tycińskiego i Oli "Brukvebaum" Rzepki swoje pierwsze koncerty grał jako "Żydowska Surferska Muzyka Religijna". I to właśnie grał, mieszając niguny z groove'ami, odwieczną tradycję z niekończącym się latem. Do tańca i do talmudu. Po pewnym czasie kwartet zmienił nazwę na Alte Zachen (z jidysz "Stare Rzeczy"), pod którą w sierpniu 2012 wydał debiutancki "Total Gimel".

SLALOM
Mazowiecki Zespół Slalom założyli DJ-e Bartosz i Bartłomiej, od lat grający swoje "Cocktail Parties" w uzdrowiskach i na statkach rejsowych. Połączyła ich miłość do muzyki z obu Ameryk i Europy - wspólnie odkrywali i grali utwory Alvino Reya, Raymonda Scotta, Jerzego Woźniaka, Winicjusza Bartkowa, Jorge Bena, Juana Garcíi Esquivela i Slayera. Fascynacje muzyką ciepłych krajów, krautrockiem, samplingiem, country, gitarami hawajskimi i improwizacją przekuli w projekt łączący wszystkie te elementy w najmniej oczywisty sposób. Duet Bartków w końcu powiększył się o nietuzinkowego perkusistę Huberta Zemlera, a trio czasem wspomaga też DJ Lenar (zrobi to również na Placu Zabaw).

DJ LENAR
Znany również jako Marcin Lenarczyk. Turntablista, DJ, twórca dźwięku. Zajmuje się wszystkim i grał ze wszystkimi. Albo wszyscy grali z nim, bo dzięki swojej charyźmie potrafi zawładnąć sceną nawet z tła.
Współtworzył klezmerskie Meritum, re-interpretował Rudnika i Lutosławskiego, wspierał Paristetris, wspierał go Royal String Quartet, umuzyczniał spektakle teatralne, grał na imprezach trapowych, a ostatnio zbiera laury za udźwiękowienie filmów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej