Going. | Ed Wood / Plum - Plac Zabaw

Lado W Mieście 2014, czyli ABC X, czyli 10 lat LADO ABC

Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC.

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić).

Informacje praktyczne:

Koncerty odbywają się na Placu Zabaw, a razie kiepskiej pogody przenosimy się do Cafe Kulturalna.

Informacje niepraktyczne:

PLUM
Jeden z dwóch najlepszych (oczywiście obok Eda Wooda, z którym tego wieczora będą dzielić scenę) zespołów stricte gitarowych. Klasyczny trzyosobowy skład, braterskie więzy, noise, Stargard Szczeciński, post-hardcore, sześć płytek na karku, bez ściemniania, aktualnie działają z Poznania, proste kompozycje, bogate melode, LADO ABC, Ampersand, Gusstaff, wszystko.

ED WOOD
Tomasz Pop, perkusista i serce zespołu, zapytany niegdyś o jego esencję powiedział: "Chodzi o to, że jesteśmy najlepsi. W Polsce. A także w Europie i na świecie". Druga połowa duetu, jego dusza, gitarzysta i wokalista, Kuba Ziołek, święci ostatnio triumfy jako Stara Rzeka i bydgoszczanin.
Ed Wood wydał niedawno wyczekiwaną latami płytę "Post-Mortem Lovers" (drugą po "Anal Animal" z 2010), połączenie surf rocka, noise'u, chansonu i XIX-wiecznej filozofii.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej