Going. | Zwierzęta w mieście - Plażowa

Zwierzęta w mieście

18:00 | Czwartek, 10 lipca 2014

Plażowa

Spotkanie

Free

Free

Zapraszamy na pierwsze spotkanie organizowane przez RośnijWAW.

Najpierw będziemy spacerować, a od 20:00 rozmawiać o zwierzętach w mieście.

Miejskie pszczoły opowiedzą nam jak zostać hodowcą pszczół. Podobno jest to proste i przyjemne, warto przyjść i się przekonać.

Antonina Gugała, autorka projektu "Królestwo Zwierząt" powie trochę więcej o odczytywaniu z obrazów relacji pomiędzy ludźmi a zwierzętami.

O projekcie Warsaw Wild Life: Notes, z gdzie rumuńska artystka Anca Benera sporządziła notatki o życiu warszawskich dzikich zwierząt, opowie nam kuratorka projektu Marianna Dobkowska realizowanego w ramach A-I-R laboratory, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Przyjedzie do nas specjalnie patrol ze Straży Miejskiej, Referatu do spraw ekologicznych, opowiedzą nam o codziennym doświadczeniu w pracy. Liczymy na cudowne anegdoty.

RośnijWAW zaprasza na trzy wspólne spacery zwieńczone dyskusjami, warsztatami i oznaczaniem swoich ulubionych zielonych miejsc na mapie miasta.
Spędźmy razem trzy południa rozmawiając o:

innych mieszkańcach Warszawy.
debata: ?Zwierzęta w mieście?

o nieplanowanych ale smacznych lokatorach.
debata: ?Rośliny w mieście?

oraz rzece, którą pomału wraca do łask.
debata: ?Wisła w mieście?

RośnijWAW to zielona mapa Warszawy.

Swoją działalność RośnijWAW opiera na wspólnych spacerach i mapowaniu użytkowego potencjału zielonych przestrzeni. Wychodząc poza oficjalne definicje terenów zielonych, stara się uwzględniać każde miejsce, które w jakiś sposób można zagospodarować, w którym można usiąść, gdzie jest trawa, kilka drzew.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej