Going. | Mitch & Mitch & Igor Krugotolov - Cafe Kulturalna

Mitch & Mitch & Igor Krugotolov

22:00 | Czwartek, 10 lipca 2014

Cafe Kulturalna

Koncert

Free

Free

UWAGA! Koncert przeniesiony na 22 do Cafe Kulturalna!

Mitch&Mitch - najpopularniejsza enigma polskiego świata koncertowego. Po kilku latach występów wciąż nie wiadomo zbyt wiele o tym występującym w 10-osobowym składzie pięcioosobowym duecie - kim są, skąd pochodzą, kim się inspirują?

Występowali w telewizji, w radio, w Czechach (z Michaelem Jacksonem), w portugalskich supermarketach, na Chłodnej 25 zgubili kiedyś całą bieliznę. Grali nawet w Danii.

Kiedyś zdarzyło im się pogrywać z Igorem Krutogolovem - nagrali z nim nawet album z jewgrassowymi (połączenie klezmeru i bluegrassu) kompozycjami Zeliga Rabitchnyaka. I z tym właśnie jegomościem z Izraela przyjadą na specjalny, jubileuszowy koncert.

CHEER ACCIDENT
Cheer Accident to kolejny powrót - niegdyś zagrali z Mitch&Mitch legendarny koncert (a nawet kilka, wszystkie były równie legendarne), podczas którego nie wiadomo było kto kogo supportuje, o chodzi, ani "skąd się w ogóle wzięli ci ludzie?".

Ch-A pochodzą z Chicago i od ponad 30 lat grają to, co chcą. Jamują, wygłupiają się, inspirują całą scenę chicagowską. Z początku nikt o nich nie wiedział, później nikt ich nie słuchał, nagle ktoś zaczął ich doceniać, wydawać, osiągnęli status zespołu kultowego, zagrali z M&M. Wszystko to bez szufladkowania i konformizmu, choć często mówi się, że startowali z przegranej pozycji i nigdy się z niej nie ruszyli.

Po latach wystąpią z Mitchami, przed nimi, albo po nich. I znowu nie będzie wiadomo, kto kogo tak naprawdę supportuje.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej