Going. | Zagi + Chasing The Sunshine + ... - Klubokawiarnia Chmury

Zagi + Chasing The Sunshine + ...

20:00 | Piątek, 11 lipca 2014

Klubokawiarnia Chmury

Koncert

10 zł

10 zł

Na pohybel sezonowi ogórkowemu wspieraj lokalnych songwriterów/ki.

ZAGI
Zagi to artystka z otwartą głową. Jej etykietą jest muzyka akustyczna, którą sama tworzy, wydobywając z pokładów własnej duszy to, co w niej gra.

Chwalona przez Pawła Krawczyka, Czesława Mozila i często wspominana w ciągu ostatnich tygodni przez popularne portale muzyczne - promuje właśnie swoją nową Epkę "UKE", którą zdecydowała się nagrać we własnej sypialni.

Singiel "Być", którym Zagi promuje album już 8my tydzień utrzymuje się na liście przebojów z charakterem w radio RDC!


CHASING THE SUNSHINE
Chasing The Sunshine to projekt założony w 2007 roku przez Macieja Buźniaka - młodego songwritera i multiinstrumentalistę. Jego akustyczne piosenki urozmaicone brzmieniem takich instrumentów jak harmonijka ustna czy melodyka przywołują skojarzenia z amerykańskim indie-folkiem czy alt-country, a jego charakterystyczny głos nie pozostawia nikogo obojętnym. Dla jednych to polski Conor Oberst, według innych bliżej mu do Neila Younga czy Boba Dylana. Przyciąga szczerością, pasją i wielkim zaangażowaniem, które widać szczególnie na koncertach. Na scenie często jest wspierany przez zaprzyjaźnionych muzyków. Grał przed takimi artystami jak Her Only Presence (Hiszpania), OCHOCINCO (Hiszpania), ET Tumason (Islandia) czy Halla Nor?fjör? (Islandia). Na koncie ma parę internetowych wydawnictw, w tym dwie epki, z czego ostatnia - 'Crumb of Hope' - miała premierę w maju 2011 roku.


NATALIA GRZEBAŁA
Grała na surdzie w Samba Rhythm of Resistance, waliła w bęben w ludowym zespole Jagódki, kładła akordy w hip-hopowym Rozumu Bękarcie. Teraz wyśpiewuje Panufnika w chórze 441Hz, psuje covery i śpiewa coraz już mniej depresyjne piosenki o miłości. W październiku 2013 wydała debiutancką epkę "Piórko" do wierszy trójmiejskiej pisarki Barbary Piórkowskiej.


LEAKY BOAT
Leaky Boat jest to solowy projekt warszawskiego kompozytora, poety i muzyka Piotra Mazurka. Założyciela i lidera Kolorofonu, znanego też z takich składów jak Setting The Woods On Fire, czy Centrum. Założyciela i basistę Owls Are Not. Po latach grania w większych składach wreszcie zebrał się na odwagę żeby po prostu pograć na gitarze i pośpiewać proste, często bluesowe piosenki z bardzo szczerymi i zupełnie innymi niż dotąd tekstami. Brzmienie gitary akustyczniej i śpiew wzbogacone kwaśną, niepokojącą elektroniką. Tu oprócz tych trzech elementów jest tylko melodia. Jeśli istnieje coś takiego jak electro-country (i wyłączymy z tego zespół Redneck) to to określenie najlepiej pasuje do projektu Leaky Boat. Klimaty Becka, Kurta Vile'a czy Bon Iver. Niedługo dostępna będzie debiutancka płyta LB którą hołdując zasadzie DIY sam nagrał, wyprodukował i zmiksował. Ostatnio we współpracy z gdańską artystką Magdaleną Mellin przygotował performance złożony z muzyki Piotra (Leaky Boat) i wierszy Magdy. Można je było - a może jeszcze będzie - uslyszeć w gdańskiej Kolonii Artystów. W planach mają też wspólne wydawnictwo.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej