Going. | Motocykle Polskie - Teatr Dramatyczny

W dniu 17 listopada 2014 roku po raz pierwszy od kilkunastu lat Muzeum otworzyło wystawę stałą. Udało się wygospodarować nową, obszerną salę w wyniku znaczącej redukcji pomieszczeń biurowych i rozsądnego rozmieszczenia stanowisk pracowniczych.

Nikt nie miał wątpliwości, jaka ma być tematyka tej ekspozycji. Motocykle polskie - piękna karta naszej historii. Z pewnością nie będzie przesady, gdy użyjemy określenia "są powody do dumy". W tej dziedzinie motoryzacji osiągnęliśmy naprawdę dużo zarówno przed wojną, jak i po niej.

Prezentowana wystawa jest dla Muzeum Techniki i Przemysłu NOT szczególnie ważna. W latach 90. były już próby pokazania dorobku polskiego przemysłu motocyklowego, pokazaliśmy jednoślady w dawnych zakładach Norblina, ale była to ekspozycja niepełna. Tym razem prezentujemy okazałą wystawę z oprawą ikonograficzną, w nowoczesnej konwencji i opisami naświetlającymi tamtą epokę i tamtych ludzi.

21 eksponatów, nieprzypadkowo wybranych z ogromnej kolekcji muzeum, zachowuje ciągłość historyczną i w sposób zrozumiały prezentuje polski dorobek. Sokoły, Junak, Osa, Komar, Gazela i inne jednoślady na trwałe wpisały się do naszej historii. Wartość tego dorobku musimy pielęgnować, szanować, przekazywać młodszym pokoleniom, bo przecież są powody do dumy.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej