Going. | Kabaretowe krucjaty - Plac Defilad

Kabaretowe krucjaty

22:00 | Wtorek, 15 lipca 2014

Plac Defilad

Film

Free

Free

Film ?Kabaretowe krucjaty: droga do Kairu? jest kolejną odsłoną projektu Waela Shawky?ego poświęconego wyprawom krzyżowym, reinterpretowanym w oparciu o relacje kronikarzy arabskich i arabskie dokumenty historyczne.

Źródłem scenariusza jest książka Amina Maaloufa ?Wyprawy krzyżowe w oczach Arabów?. Godzinny film obejmuje wydarzenia rozgrywające się na przestrzeni 48 lat, od zakończenia pierwszej wyprawy krzyżowej w 1099 roku do rozpoczęcia drugiej, w 1147. Film utrzymany jest w konwencji kukiełkowego przedstawienia z elementami musicalu, programu popularnonaukowego, bożonarodzeniowych jasełek, a nawet horroru.
Powstał dzięki współpracy artysty z grupą ponad 200 osób ? muzyków, specjalistów od efektów pirotechnicznych i wykonawców lalek. Wszystkie grające w filmie marionetki (ponad 130 figurek chrześcijan, muzułmanów, królów, kalifów, papieży, męczenników i świętych) powstały podczas warsztatów w Prowansji według XVIII-wiecznej techniki santons ? ceramicznych lalek używanych w jasełkach. Film został nagrany w katedrze w Aubagne, a premierę miał podczas wystawy dOCUMENTA 13 w Kassel (2012).

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej