Going. | Zapalenie neonu GalSkór - państwomiasto

Zapalenie neonu GalSkór

21:00 | Sobota, 19 lipca 2014

państwomiasto

Impreza

Free

Free

Państwomiasto oraz Grupa M20 łączą swoje siły by wspólnie przywrócić mieszkańcom stolicy fragment dawnej Warszawy. Rusza pierwsza odsłona akcji "Neony Muranowa", która ma na celu przywrócenie pamięci o warszawskich neonach rozświetlających niegdyś dostojne mury tej części stolicy. Które neony zostały zdjęte? Które jeszcze istnieją? Zbierzmy o nich informacje, wspólnie rozświetlmy Muranów!

Głównym punktem tegorocznej edycji akcji "Neony Muranowa" będzie renowacja wyprodukowanego w 1959 roku neonu "GalSkór". Nikt nie pamięta, od kiedy napis się nie świeci. Nikt nie przypomina sobie, jak wyglądał zanim pokrył się grubą warstwą brudu. My to wiemy - pierwotnie neon "Galskór" miał piękny, cytrynowy kolor. Wyróżnia się ciekawą, modernistyczną czcionką. Uznawany był za jeden z najciekawszych muranowskich neonów. Oględziny wykazały, że da się go wyremontować.

Na patformie PolakPotrafi.pl trwa akcja zbierania funduszy na pokrycie części kosztów renowacji napisu. Tymczasem już 19.07 o 21 na Andersa 35 (niedaleko skrzyżowania z ul. Stawki) odbędzie się zapalenie neonu połączone z symboliczną lampką szampana. ZAPRASZAMY!

PATRONI MEDIALNI:

Pańska Skórka
Okno na Warszawę
Tu było, tu stało
Nowa Warszawa
Neon Muzeum
Polityka Warszawska
Śledź po warszawsku

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej