Going. | Lxmp / Profesjonolezy - Plac Zabaw

Lxmp / Profesjonolezy

20:00 | Środa, 16 lipca 2014

Plac Zabaw

Koncert

Free

Free

Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado w Mieście wystąpią wszyscy.

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić).

Informacje praktyczne:

Koncerty odbywają się na Placu Zabaw, a razie kiepskiej prognozy przenosimy się do Cafe Kulturalna.

Informacje niepraktyczne:

LXMP to dwóch bardzo miłych, ale nienajlepiej ubierających się warszawiaków - Maciasa i Piotrasa. Niegdyś znani byli jako sekcja rytmiczna zespołu Baaba. Kiedyś występowali jako godzinny dramenbejsowy duet 60 Minut Projekt, ale teraz występują już jako 67,5 Minut Projekt. LXMP jednakowoż eksploruje inne obszary zainteresowań bohaterów tej z trudem skleconej notki, która już od lat krąży po internecie w tysiącu permutacji, ale zawsze z tym co teraz napisałem, bo wiadomo, ze jak jest tak w środku tekstu, to ten co robi copypaste, to tu już nie dojdzie i poooszło.

Czy weźmiesz i wytniesz teraz? Używając zestawu zasadniczego w postaci perkusji, basu i dwóch syntezatorów MS-20 Piotras i Macias grają koncerty z głośną i śmieszną muzyką, a czasami cichą i poważną, to wszystko zależy od tego, jaki jest nastrój, co to za sytuacja, z kim grają, i dla kogo, ale ogólnie fajnie. Wydali bardzo dużo płyt, rekordów i kaset. Grali w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej i w jednym z krajów Ameryki Południowej.

PROFESJOLONEZY to połączone siły, repertuary i składy dwóch projektów Marcina Maseckiego - Profesjonalizmu i Polonezów.
Ten pierwszy w 2010 funkcjonował jeszcze jako Marcin Masecki Band, ale już rok później stał się Profesjonalizmem i wydał "Chopin Chopin Chopin". Profesjonalizm nawiązywał do jazzu z polskich lat 60 i amerykańskich 40, jednocześnie badając estetykę pomyłki w muzyce. Bawił i uczył. Przestał koncertować w 2012, gdy Francja przegrała z Hiszpanią 0:2.
"Polonezy" to 10-osobowa orkiestra dęta zajmująca się tytułowym "tańcem polskim", polonezem artystycznym, jeszcze sprzed ery studniówek. Oczywiście nic nie jest w nich takie, jakie powinno, coś się rozstraja, ktoś nie trafia, partytura jest pijana, a trębacz musiał oddać trąbkę w zastaw.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej