Going. | Kristen / Pictorial Candi... - Plac Zabaw

Kristen / Pictorial Candi...

20:00 | Czwartek, 17 lipca 2014

Plac Zabaw

Koncert

Free

Free

KRISTEN, PICTORIAL CANDI, AWESOME TAPES FROM AFRICA.

Jakby nie dodawać i nie odejmować to wychodzi na to, że w tym roku mamy 10-lecie Lado ABC. Trudno podsumować taki kawałek czasu, jak się o tym trochę wcześniej nie pomyślało, więc uznaliśmy, że podsumowanie powinno zrobić się samo. W związku z tym na tegorocznym Lado w Mieście wystąpią wszyscy.

W każdą środę i czwartek od 2 lipca do 28 sierpnia będzie można posłuchać i obejrzeć wszystkich, którzy wydali płytę w Lado ABC. Czasem normalnie jak zwykle, czasem ze specjalnymi gośćmi, czasem jako mutacja, a w jednym przypadku najprawdopodobniej jako podróba, bo żeby nie było za słodko, to jednego artysty nie uda nam się wskrzesić. Ale to nie koniec - w bonusie będzie mały przydział gości specjalnych z Brazylii, USA oraz Francji (albo Wlk. Brytanii - trudno stwierdzić).

Informacje praktyczne:

Koncerty odbywają się na Placu Zabaw, a razie kiepskiej prognozy przenosimy się do Cafe Kulturalna.

Informacje niepraktyczne:

AWESOME TAPES FROM AFRICA (US)
Awesome Tapes from Africa (po polsku: "Bombowe taśmy z Afryki"), to dokładnie to, co myślicie. Brian Shimkovitz to etnomuzykolog i DJ z Nowego Jorku, który od prawie dziesięciu lat prowadzi bloga (AwesomeTapes.com) z ze swoimi muzycznymi znaleziskami z Ghany, Etiopii czy Zimbabwe. Większość z nich była dostępna wyłącznie na taśmach, a uploady Shimkovitza często były pierwszymi wzmiankami o nich nie tylko w internecie, ale też poza miastami, z których pochodzili artyści. Wraz z upływem lat i wzrostem popularności bloga Shimkovitz zaczął organizować imprezy, na których puszczał swoje dziwaczne taśmy. Trafił z nimi na OFF-a w 2011 i na warszawski OFF Club rok temu, gdzie dzielił scenę z kinszaskim Konono No. 1 i saskokępskim Paristetris. Na urodzinowym Lado w Mieście znowu spotkają się z warszawskim trio, a line-up tego wieczora uzupełni znany i lubiany szczeciński tercet Kristen.

PICTORIAL CANDI
Pictorial Candi to kolejny krok i naturalna ewolucja Paristetris i chwilowe spojrzenie w przebogaty świat Candelarii Saenz Valiente zarazem.
Candi, Argentynka mieszkająca w Warszawie, łączy w swojej muzyce amerykańskiego indie-rocka z lat 90. i dzisiejszego, ducha lo-fi homerecordingu z wzniosłością największych oper, eksplorację pojedynczych instrumentów rodem z sali w szkole muzycznej, ekspresjonizm Klausa Nomiego i przebojowość R. Steviego Moore'a. Do tego oczywiście tajski pop i techno. Eksploruje kosmos i codzienność przez pryzmat swojego wyjątkowo barwnego, przygodowego życia, toczącego się na kilku kontynentach i w wielu wymiarach.
Wspólnie z zespołem (Masecki/Pop/Byczkowski) w 2012 wydała debiutanckie "Eat Your Coney Island", a rok później "DRINK" - pierwszy na świecie album wydany w formie pysznego napoju gazowanego w dwóch smakach.

KRISTEN
Szczecińskie trio, założone prawie 20 lat temu przez Mateusza Rychlickiego, Michała Bielę i Łukasza Rychlickiego. Niełatwo opisać jego muzykę, można spróbować użyć do tego określeń takich jak "post rock", "math rock", "noise" albo "rock niezależny", ale w obliczu ich oszczędnego brzmienia, bogatych melodii, stale ewoluującej myśli muzycznej i nieprzewidywalności wszystkie te metki tracą na znaczeniu.

W ciągu 14 lat wydali 6 albumów (z czego jeden mini); koncertują rzadko, ale zawsze w doborowym towarzystwie - z Deerhoof, Melt Banana, albo postaciami takimi jak Maciej Cieślak, Konrad Smoleński czy Candelaria Saenz Valiente.
Mateusz gra w składach free-jazzowych, Łukasz improwizowano-hałaśliwych, Michał pisze ciche i piękne piosenki. To wszystko jest w Kristen.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej