Going. | Ritmo! // Batucada - Plac Defilad

W czwartek na Placu Defilad zabrzmią bębny! Jeśli pogoda nie dopisze schowamy się do Cafe Kulturalna.

Zagrają: Ritmodelia, Ritmolanda, Ritmo Bloco i Mamadou Diouf. Na dobry początek wystąpi grupa uczestników warsztatów batucady "Rytmika świata". Warsztaty zorganizowała fundacja "Afryka Inaczej" i odbyły sie w dniach 1-4 lipca dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

Ritmodelia to nie tylko grupa perkusyjna ale kilkunastoosobowe nieformalne stowarzyszenie, artystyczny kolektyw, który angażuje się w różnorodne projekty na polu muzyki perkusyjnej. Równolegle z aktywnością koncertową oraz z pogłebianiem wiedzy o muzyce etnicznej grupa pracuje nad własnymi kompozycjami. W 2010 roku ukazała się pierwsza autorska płyta zespołu pod tytułem ?It?s not batucada!?, na której znalazło się 10 instrumentalnych utworów. Zespół współtworzą profesjonalni i aktywni perkusiści i ?przeszkadzajkarze?, którzy na co dzień grają i nagrywają z najbardziej znanymi wykonawcami, zespołami i orkiestrami polskiej sceny muzycznej. Poszczególni muzycy Ritmodelii są uznanymi wykonawcami muzyki klasycznej, jazzowej, folkowej, awangardowej i rozrywkowej w tym: rocka, popu, soulu, r?n?b, hip-hopu, reggae, salsy... Dzięki doświadczeniu i znajomości tak odmiennych stylów muzycznych program Ritmodelii jest bardzo różnorodny i stale rozwija się i wzbogaca o nowe pomysły.

Skład na koncert w Kulturalnej: Nikodem Bąkowski, Ania Patynek, Kuba Pogorzelski, Leo Vilhena, Bogusz Wekka, Miki Wielecki, Amar Ziembiński. Gościnnie Eric Folly (voc).

Ritmolanda, czyli grupa perkusyjna z Holandii wystąpi w składzie: Paul van Nispen, Carolien Sleven, Milan Pestel, Remco Klerks, Bas Kok, Pim Buitenhek, Sjoerd Rooseboom, Joey van der Krogt.

Ritmo Bloco

Potężna, 30-osobowa, otwarta grupa batucady szkolona przez Mikiego Wieleckiego i innych muzyków z Ritmodelii.

Za DJką stanie Mamadou Diouf, czyli połowa projektu aFrykasy SunSystem, grającego muzykę z Afryki i Karaibów.

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej