Going. | Colin Stetson Solo - Pardon, To Tu

Colin Stetson Solo

20:30 | Wtorek, 22 lipca 2014

Pardon, To Tu

Koncert

40 zł

40 zł

Kanadyjczyk. Saksofonista. Geniusz. Nominowany do prestiżowej 'Polaris Music Prize'. Współpracował i grywa z Bon Iver, Arcade Fire, Mats Gustafsson, Tom Waits, TV On The Radio, The National, Lou Reed, Anthony Braxton. Jego dotychczas jedyny koncert w Polsce (w 2012 roku na 'Off Festival' w Katowicach) był dla wielu osób nietuzinkowym przeżyciem - a dla nas inspiracją. Jesteśmy dumni ze po miesiącach pracy udało nam się zaprosić na jedyny koncert w Polsce, mistrza - Colin Stetson!

Colin Stetson - "Określany mianem "wizjonera saksofonu" muzyk osiągnął poziom arcymistrzowski w grze na saksofonie basowym. Dzięki użyciu rozlicznych technik - począwszy od oddechu permanentnego, przez wykorzystanie rozlicznych możliwości perkusyjnych tego oryginalnego instrumentu po wokalizy - bez wykorzystywania elektroniki i jakichkolwiek dodatkowych efektów stworzył, jak pisał w recenzji Kajetan Prochyra: od pierwszych dźwięków maluje on barwami bardzo oryginalnymi, charakterystycznymi i przy tym komunikatywnymi. Gdy wsłuchać się w nią - od początku do końca - maluje się oto kosmos niezwykły." - Jazzarium

O najnowszej płycie Colina Stetsona ? portal Jazzarium.pl:

"Jego najnowsza plyta 'New History Warfare Vol. 3: To See More Light' jest ostatnia częścią solowego projektu Stetsona. Znów opowieść powstała na żywo, zbudowana z "pierwszych tejków" każdej z "piosenek", nagrań przy użyciu bogatej palety mikrofonów.

Całość, podobnie jak w poprzednich odcinkach zmiksował znany producent muzyki elektronicznej i elektroakustycznej Ben Frost. Tym razem na krążku usłyszymy dograny w czterech utworach głos Justina Vernona znanego szerzej jako Bon Iver. Wśród kompozycji Stetsona znalazł się jeden utwór innego autora: "What Are They Doing In Heaven Today" - teksańskiego czarnoskórego pieśniarza, tworzącego w pierwszej połowie XX wieku - Washingtona Phillipsa."

"...z pomocą technik oddechowych robi ze swojego instrumentu niezwykły naturalny syntezator, a sposób, w jaki wykorzystuje na płycie głosy Laurie Anderson i Shary Worden z My Brightest Diamond, wskazuje na to, że facet ani na moment nie traci kontroli nad całością, ma wizję. Poza szerokimi plecami w show biznesie, rzecz jasna..." - Bartek Chaciński

Pobierz Going. i miej kalendarz miejski zawsze pod ręką.
więcej